Jean-Philippe Mateta je poskrbel za vodstvo Crystal Palacea po četrt ure igre. Foto: AP

Zadnjih osem krogov v angleškem prvenstvu bo še zelo napetih. Ne le v boju za naslov, ampak tudi za četrto mesto, ki prinaša lepe evropske denarce. Tottenham in Arsenal imata po 54 točk, a imajo topničarji tekmo manj.

25.149 gledalcev si je ogledalo obračun na Selhurst Parku. Patrick Vieira, ki je med letoma 1996 in 2005 igral za Arsenal, jo je tokrat pošteno zagodel topničarjem.

Topničarji prespali prvi polčas
V 16. minuti je Conor Gallagher izvajal prosti strel z leve strani, žogo je poslal v kazenski prostor, kjer jo je Joachim Andersen podaljšal pred vrata. Jean-Philippe Mateta je z glavo s petih metrov zatresel mrežo.

Osem minut zatem je Jordan Ayew preigral Gabriela in matiral še vratarja Aarona Ramsdala za 2:0.

Zaha priigral najstrožjo kazen in jo tudi unovčil
Arsenal je v prvem polčasu popolnoma odpovedal, ni si mu uspelo priigrati nobene priložnosti. V 63. minuti je imel veliko priložnost Martin Ödegaard, ki pa je z osmih metrov streljal naravnost v roke vratarja Vicenteja Guaite.

Sredi največjega pritiska Arsenala je Ödegaard v kazenskem prostoru spotaknil Wilfrieda Zaha, ki je sam izvedel najstrožjo kazen in rutinirano poslal Ramsdala v napačno smer v 72. minuti.

Vieira: Od prve minute smo igrali zelo dobro
"Od prve minute smo igrali zelo dobro. To nam je že nekajkrat uspelo v tej sezoni, vendar nismo zadeli. Zelo sem zadovoljen, da nismo prejeli zadetka. Največji izziv na naslednjih tekmah bo, da skušamo ponoviti to predstavo," je povedal Vieira, ki je v letih 1998, 2002 in 2004 osvojil naslov angleškega prvaka z Arsenalom.