Erling Haaland je trenutno najbolj 'vroč' nogometaš na Otoku. Zadetki se nanj kar 'lepijo'. S takšno strelsko formo mu zlati čevelj letos ne uide. Foto: Reuters
Haaland je že v prvem polčasu dosegel hat-trick. Na svojih prvih petih premierligaških tekmah je dosegel že devet zadetkov, s čimer je postavil nov mejnik v zgodovini tekmovanja. Predtem sta rekord z osmimi zadetki držala Mick Quinn in Sergio Agüero. Norvežan novemu delodajalcu zaupanje in visoko odškodnino za zdaj vrača z obrestmi. Foto: Reuters

Norveški nogometni zvezdnik nadaljuje zbiranje zadetkov v Premier ligi. V prejšnjem krogu se je na obračunu s Crystal Palaceom (4:2) trikrat vpisal med strelce, vse v drugem polčasu, tokrat je hat-trick proti Nottingham Forestu dosegel v prvem delu tekme.

Svoj strelski pohod je začel v 12. minuti, ko se je žoga po prekinitvi srečno odbila do njega, iz bližine je premagal nemočnega vratarja Deana Hendersona za 1:0. Vodstvo svoje ekipe je podvojil v 23. minuti, ko si je Henderson privoščil veliko napako, Haaland je žogo le še potisnil v prazno mrežo, na 3:0 je po lepi akciji, ki jo je s fantastično globinsko podajo začel Joao Cancelo, povišal v zaključku prvega polčasa.

Cancelo je festival zadetkov nadaljeval v uvodnih minutah drugega polčasa, ko je z roba kazenskega prostora neovirano zadel pod prečko, 'petarda' je odjeknila po dobri uri igre, ko je Julian Alvarez izkoristil sijajno globinsko podajo Rijada Mahreza in iz težkega položaja premagal Hendersona za 5:0. Alvarez je v 87. minuti postavil končni izid (6:0).

Jadon Sancho je odločil na stadionu King Power v Leicestru. Foto: EPA

Sancho zagotovil rdečim vragom tretjo zmago zapored
Na zadnji tekmi 5. kroga je zadnjeuvrščeni Leicester izgubil proti Manchester Unitedu z 0.1. To je bila že tretja zaporedna zmaga rdečih vragov, ki so presenetljivo izgubili uvodni tekmi sezone proti Brightonu in Brightonu.

Leicester, ki je še brez zmage in na zadnjem mestu lestvice, se je v dokaj enakovredni predstavi znašel v zaostanku v 23. minuti, ko je po podaji Marcusa Rashforda zadel Jadon Sancho. United, ki je vratarski položaj okrepil z izposojo Martine Dubravke od Newcastla, je tudi tokrat tekmo začel brez Cristiana Ronalda. Portugalca je trener Erik ten Hag v igro poslal v 68. minuti prav namesto edinega strelca.

Arsenal nadaljuje izjemno formo, za še peto zaporedno zmago sta poskrbela Gabriel Jesus (na fotografiji) in Gabriel Martinelli. Slednji je v 77. minuti s strelom v zgornji levi kot dosegel zmagoviti zadetek, potem ko je izid le nekaj minut predtem izenačil Douglas Luiz. Topničarji zasedajo vrh prvenstvene lestvice in so še vedno edina ekipa s popolnim izkupičkom. Pred drugouvrščenim Manchester Cityjem imajo dve točki naskoka. Foto: Reuters
V mestnem obračunu sta se v Londonu pomerila West Ham United in Tottenham. Tekma se je končala brez zmagovalca (1:1), gostitelji pa so dosegli oba zadetka. Najprej je v prvem polčasu za avtogol poskrbel Thilo Kehrer, v nadaljevanju pa je izid izenačil Tomaš Souček. Z lepo akcijo in podajo za zadetek se je sicer proslavil tudi Antonio. Foto: Reuters
Potem ko so se v prejšnjem krogu znesli nad Bournemouthom (9:0), so nogometaši Liverpoola proti Newcastle Unitedu doživeli novo streznitev. Na Anfieldu so se morali pošteno potruditi, da so ugnali Newcastle United. Ta je vodil po zadetku Alexandra Isaka v 38. minuti. Na olajšanje navijačev rdečih je izid v drugem polčasu po podaji Mohameda Salaha izenačil Roberto Firmino (na fotografiji), ki je natančno meril v spodnji levi kot. Ko je že kazalo, da si bodo varovanci Jürgena Kloppa privoščili nov spodrsljal, pa je globoko v sodnikovem dodatku srečanje odločil Fabio Carvalho, ki je žogo od prečke spravil v gol po predložku iz kota. Foto: Reuters