Conor Coady in Darwin Nunez v boju za žogo na Goodison Parku v Liverpoolu. Foto: Reuters

Derbi na Goodison Parku je v prvem polčasu postregel s številnimi priložnostmi na obeh straneh. Za Everton sta lepi zapravila Anthony Gordon in predvsem Tom Davies, ki je z zunanjim delom stopala žogo poslal v vratnico.

Jordan Pickford je v prvem polčasu takole ubranil sijajen poskus Darwina Nuneza. Urugvajec je bil v prvem delu tekme sicer precej dejaven. Foto: Reuters

Varovanci Jürgena Kloppa niso bili pretirano nevarni v prvi polovici prvega polčasa, še najdejavnejši je bil pred vrati Darwin Nunez. V zaključku polčasa pa so rdeči pritisnili na plin in v eni sami akciji dvakrat zadeli okvir gola Jordana Pickforda.

Najprej je Nunez s krasnim volejem ogrel Pickfordove dlani, angleški reprezentančni vratar je žogo odbil v prečko. Že nekaj trenutkov pozneje je s silovitim plasiranim strelom poskusil še Luis Diaz, a je tudi tokrat domačega vratarja rešil okvir gola, natančneje vratnica.

Silovit pritisk Liverpoola ...
V drugem polčasu se je igra razživela po uri igre, ko so gostje zapravili vrsto zaporednih priložnosti. Natančneje, vsakič se je izkazal vratar Pickford. Najprej ga je z diagonalnim strelom v 63. minuti preizkusil Roberto Firmino, brazilski napadalec je zapretil hip zatem še s strelom z glavo po Robertsonovem predložku iz kota. Pritisk Liverpoola ni pojenjal, že v naslednji akciji je poskusil še Fabinho, a je tudi tokrat Pickford okroglo usnje odbil v kot.

Zadetek Conorja Coadyja je bil razveljavljen po ogledu VAR-posnetka. Foto: Reuters

... nato krasna priložnost za Everton
Gostitelji so vendarle prišli do žoge in že nemudoma s hitrim protinapadom skoraj povedli. Na koncu je bliskovito akcijo zaključil debitant Neal Maupay, ki je iz bližine nastreljal dobro postavljenega vratarja Alissona Beckerja. V 69. minuti je Everton povedel, svojemu nekdanjemu klubu je zabil Connor Coady, a je bil ob Maupayevi podaji v prepovedanem položaju. VAR je zadetek razveljavil. Igra se je nato malce umirila, v 70. minuti so gostitelji med drugim zahtevali izključitev Virgila van Dijka, ki je s podplatom zadel Amadouja Mvoma Onano, a se je glavni sodnik Anthony Taylor odločil za karton rumene barve.

Alisson in Pickford ves čas na preži
Tudi zaključek tekme je bil razburljiv. V 84. minuti je Alisson z zadnjimi močmi preprečil krasen zadetek rezervistu Dwightu McNeillu, ki je z razdalje meril pod prečko, tri minute pozneje je Mohamed Salah pred vrati gostiteljev našel Firmina, ki je 'iz prve' sprožil z desnico, a mu je tudi tokrat prvi gol na mestnem derbiju preprečil Pickford. Zadnjo priložnost je v 6. minuti sodnikovega dodatka zapravil Salah, ki je z desne strani zatresel vratnico.

Leon Bailey je poskrbel za veliko navdušenje na Villa Parku. Foto: AP

Bailey odščipnil dve točki Cityju
Branilci naslova iz Manchestra so zapravili priložnost, da se zavihtijo na vrh lestvice. Aston Villa se je veselila velike točke (1:1). Izbranci Pepa Guardiole so povedli v 50. minuti, ko je zadel Norvežan Erling Haaland. Robustni napadalec, ki je letos prišel iz nemškega Dortmunda, je dosegel že deseti gol v tej sezoni. Četrt ure pred koncem je izenačil Jamajčan Leon Bailey, z močnim strelom je zabil žogo pod prečko po lepi podaji Jacoba Ramseyja.