Raula Jimeneza so na zelenici oskrbovali več kot deset minut. Foto: Reuters

Krajšo je potegnil Jimenez. 29-letnega mehiškega napadalca so nezavestnega prepeljali v londonsko bolnišnico, kjer so ugotovili, da ima zlomljeno lobanjo. Nogometaš Wolverhamptona je bil že operiran.

Igralca sta trčila v kazenskem prostoru po predložku kota že v peti minuti srečanja in oba obležala. Jimeneza so oskrbovali več kot 10 minut in ga na nosilih s kisikom prepeljali na travmatološki oddelek bližnje bolnišnice.

Luiz je po odločitvi zdravstvenega osebja dvoboj lahko nadaljeval, kar je na Otoku prav tako sprožilo številne kritike. Zamenjan je bil ob polčasu.

"Lahko si slišal, da gre za rdeči alarm. Panika, panika in panika. To je bila naša reakcija na dogodek. Videli ste obraze nogometašev. Situacija je bila zelo resna," je dejal Nuno Espirito Santo, trener Wolverhamtpona, ki je tekmo dobil z 2:1.

Dodal je, da je Jimenez pri zavesti in v dobrih rokah, na opazovanjih v bolnišnici pa bo ostal še nekaj časa.