Ademola Lookman (desno) se je v 59. minuti takole veselil edinega zadetka na tekmi. Foto: EPA

Varovancem Jürgena Kloppa na tekmi, na kateri kljub dobremu ritmu ni bilo posebej veliko priložnosti, ni pomagala terenska premoč. Verjetno je bila odločilna 16. minuta, ko je Mohamed Salah izsilil 11-metrovko in jo sam tudi zapravil. Vratar Kasper Schmeichel mu je strel ubranil, žoga se je odbila na glavo Egipčanu, ki je nato zadel prečko, izkoristil pa niti svoje tretje ponujene priložnosti, saj je po vnovičnem odbitku slabo zadel žogo.

Zelo lepo priložnost je imel Liverpool tudi v 55. minuti, ko je Sadio Mane iz ugodnega položaja streljal čez vrata. Kazen je sledila v 59. minuti, ko so gostitelji uspešno zaključili polprotinapad in povedli. Začel in končal ga je rezervist Ademola Lookman (nekdanji član Liverpoolovega mestnega tekmeca Evertona), ki je vstopil v igro tri minute prej. To je bil tudi edini strel Leicestra v okvir vrat. Domači so sicer pogrešali številne pomembne igralce, a jim je kljub temu uspelo osvojiti tri točke.

V letošnjem letu neprepričljiva obramba lisic je tokrat tudi po zaslugi Schmeichla zdržala nalete tekmecev in ni dovolila, da bi se Liverpoolčani, ki so v Leicestru izgubili tudi v pretekli sezoni, izognili drugemu porazu v sezoni 2021/22. Prvi jih je ugnal West Ham 7. novembra (3:2).

Leicester je prejšnjo sredo na četrtfinalni tekmi ligaškega pokala na Anfieldu vodil proti Liverpoolu s 3:1, a prednost zapravil in izpadel po 11-metrovkah. V nedeljo je v Premier ligi s 6:3 klonil na gostovanju pri Manchester Cityju.

Antonio Conte (ob njem Harry Kane) je postal prvi trener Tottenhama v zgodovini, ki je na uvodnih sedmih ligaških tekmah na klopi Spursov ostal neporažen. Ima štiri zmage in tri remije. Foto: Reuters
Sorodna novica Minamino izenačil v 95. minuti, vratar Kelleher pa popeljal Liverpool v polfinale