Bruno Fernandes je na začetku drugega polčasa s 40 metrov izenačil na 1:1. To je bil prvi strel rdečih vragov na tekmi. Foto: EPA

Redsi so imeli na Old Traffordu ogromno premoč v prvem polčasu, a so zadeli le enkrat. Rdeči vragi so z dvema izjemnima zadetkoma v drugem delu celo povedli, a je Mohamed Salah z bele točke iztržil točko, kar pa ni bilo dovolj, da bi Liverpool ostal na vrhu lestvice.

Diaz kronal veliko premoč Liverpoola
V prvem polčasu je potekal enosmerni promet v teatru sanj. Že v 3. minuti je imel veliko priložnost Dominik Szoboszlai, strel Madžara z levo nogo je ubranil Andre Onana.

18-letni Kobbie Mainoo se je izkazal z izjemnim strelom. Foto: EPA

Rdeči vragi so bili popolnoma v podrejenem položaju in v 23. minuti so se znašli v zaostanku. Po podaji iz kota je Darwin Nunez z desne strani poslal žogo pred vrata, kjer je Luis Diaz z desno nogo zatresel mrežo.

Gostitelji so bili lahko zelo srečni, da so na odmor odšli z minimalnim zaostankom, saj je bilo razmerje v strelih 0:15, v okvir vrat pa 0:4.

Fernandes kaznoval veliko napako Quansaha
V 50. minuti je veliko napako naredil 21-letni branilec Liverpoola Jarell Quansah, ki je na sredini igrišča podal naravnost na nogo Bruna Fernandesa. Portugalec se je odzval imenitno in žogo z več kot 40 metrov poslal v mrežo. Vratar Caoimhin Kelleher je stal preveč zunaj vrat, maksimalno se je iztegnil, a je bil prekratek.

Mohamed Salah je s 17. zadetkom v letošnjem prvenstvu zagotovil točko Liverpoolu. Foto: EPA

Mojstrovina najstnika Mainooja za vodstvo vragov
Rdeči vragi so dobili zalet. Vzpostavili so ravnotežje na sredini igrišča in v 67. minuti tudi povedli. Aaron Wan-Bissaka je podal do Kobbieja Mainooja. 18-letni dragulj Manchester Uniteda si je žogo naravnal na desnico in jo z izjemnim diagonalnim strelom poslal pod prečko. Prava mojstrovina najstnika za ekstazo na tribunah Old Trafforda.

Salah z bele točke rešil točko
Liverpool je v zadnje četrt ure silovito pritisnil. V 82. minuti je Wan-Bissaka v kazenskem prostoru podrl rezervista Harveyja Elliotta. Z bele točke je bil zanesljiv izvajalec Mohamed Salah, Onana je krenil v napačno smer.

Redsi so želeli vse tri točke, ki bi jih obdržale na vrhu lestvice. Najlepšo priložnost za zmago je imel Luis Diaz v 94. minuti, ko je iz bližine streljal čez vrata.

Do konca je še sedem krogov, prav vsi imajo še nekaj težkih tekmecev, medsebojnih tekem treh kandidatov za naslov ne bo več. Veliko vlogo v boju za naslov bodo odigrali v obračunih z vodilnimi nogometaši Aston Ville, Tottenhama in Uniteda.

Chelsea le do točke v Sheffieldu
Zadnjeuvrščeni Sheffield United je osvojil nepričakovano točko proti Chelseaju (2:2). Po dramatični zmagi v četrtek nad Manchester Unitedu so tokrat modri razočarali. Dvakrat so zapravili vodstvo. Brez polnega izkupička so ostali v 93. minuti Oliver McBurnie.