Mohamed Salah tokrat ni bil pri strelu. Foto: EPA

Tottenham je v vodstvo popeljal Korejec Son v 56. minuti z 20. golom v sezoni, potem ko je unovčil podajo Ryana Sessegnona. Izenačil je Luis Diaz v 74. minuti. Kolumbijec je sprožil z roba kazenskega prostora, žoga pa je zadela Rodriga Betancurja in končala za hrbtom Huga Llorisa.

Liverpool in Tottenham sta v prvem polčasu pokazala dinamično predstavo, precej več žoge v posesti in tudi strelov so imeli domači, toda na obeh straneh so gledalci videli nekaj lepih priložnosti, med drugim je pri domačih Virgil van Dijk zadel prečko, pri gostih pa Pierre-Emile Hojbjerg vratnico.

Liverpool je v zadnje četrt ure poskušal na vse kriplje doseči zmagoviti zadetek, a tokrat varovanci Jürgena Kloppa niso uspeli. Redsi so se sicer povzpeli na vrh prvenstvene lestvice, saj imajo boljšo gol razliko od Manchester Cityja, ki v nedeljo igra doma z Newcastlom.

Brighton je z enajsto zmago sezone prizadejal Manchester Unitedu enajsti poraz v Premier ligi 2021/22. Foto: Reuters

Brighton razbil Manchester United s 4:0

Manchester United v letošnji sezoni ne blesti, a najslabšo predstavo je prihranil za obisk Brightona, ki si je dal duška in premagal rdeče vrage s kar 4:0, pri čemer bi lahko bil poraz gostov še višji.

Po prvem polčasu je bilo le 1:0 za Brighton, ki je po četrt ure povedel po zaslugi Moisesa Caiceda, ki je blokirano žogo poslal z 20 metrov v mrežo Davida de Gee. A prava mora se je za Manchester United začela v drugem polčasu, ko so v četrt ure prejeli kar tri gole.

Dve podaji in gol Trossarda

Marc Cucurella je v 49. minuti kronal ofenzivo Albiona s svojim prvim golom v Angliji. Izbruh čustev in solza za 23-letnega Španca bujnih las, ki pa je bil nato v 57. minuti režiser tretjega gola Brightona. S podajo je našel Leandra Trossarda, ki je odložil žogo Pascalu Grossu za zanesljiv zadetek.

Brighton & Hove Albion, kot se glasi celotno ime kluba z obale vzhodnega Sussexa, je z zmago 4:0 nad Manchester Unitedom dosegel sploh najvišjo zmago v elitnem angleškem nogometnem prvenstvu. Foto: Reuters

Vratnica preprečila "petardo"

Že čez tri minute je bil Trossard, podajalec že pri golu za 2:0, nagrajen za nesebičnost, ko je zadel iz bližine. Sodniki so prek VAR-a preverjali morebitno igranje z roko, ob izbijanju žoge branilca Dioga Dalota, a gol je obveljal. Čez pet minut bi lahko odjeknila petarda, a je strel Alexisa Maca Allisterja končal v vratnici, potem ko je žoga oplazila Dalota.

Polom Man Uniteda pomeni, da je konec tudi teoretičnih možnosti, da bi se uvrstili v Ligo prvakov, prej jih bo mogoče na 6. mestu ogrozil West Ham, ki ima ob zaostanku šestih točk dve odigrani tekmi manj.

Nasprotno stadion Amex slavi epsko zmago, najvišjo njihovo med angleško elito. Zasedba Grahama Potterja je napredovala skozi celotno sezono in zdaj se je zasidrala v zgornjem domu Premier lige, trenutno na 9. mestu.

Chelsea v 97. minuti ob zmago

Slab dan je imel tudi Chelsea, ki je po zaslugi dveh golov Romeluja Lukakuja v treh minutah povedel z 2:0, a na koncu so modri osvojili na domači zelenici le točko proti Wolverhamptonu za 2:2. Najprej je za goste znižal Francisco Trincao, nato pa je Conor Coady v 97. minuti z glavo poskrbel za remi. Nova potrditev, da so Londončani izgubili formo, ki jih je krasila večino sezone, zaradi česar je ogroženo njihovo tretje mesto.