Roberto Firmino je bil junak večera na Old Traffordu. Foto: Reuters

Derbi 34. kroga Premier lige bi moral biti na sporedu že 2. maja. Navijači rdečih vragov so vdrli na zelenico in protestirali proti lastnikom kluba. Družina Glazer je zagovarjala vstop kluba v Superligo. Tekma je bila preložena, nov termin pa je bilo zelo težko najti, saj je urnik zelo zgoščen tudi maja. United je igral v nedeljo v Birminghamu proti Aston Villi, v torek pa je izgubil proti Leicestru z 1:2.

Jürgen Klopp se je veselil prve zmage v
Jürgen Klopp se je veselil prve zmage v "teatru sanj". Foto: Reuters

Navijači zaustavili avtobus Liverpoola
Tudi danes je bilo zelo vroče pred Old Traffordom. Znova se je zbralo zelo veliko navijačev rdečih vragov. Gostitelji so z avtobusom prišli na tekmo že ob 15.00. Uradni avtobus Liverpoola so zaustavili, zato so gostje prispeli ob 20.00 z rezervnim avtobusom, ki ni imel klubskih oznak.

Fernandes poskrbel za hitro vodstvo gostiteljev
V 10. minuti so rdeči vragi povedli. Aaron Wan Bissaka je imel na desni strani kazenskega prostora veliko časa, podal je do Bruna Fernandesa, ki je z zunanjim delom nogometnega čevlja mojstrsko poslal žogo proti vratom, branilec Nathanial Phillips pa jo je preusmeril v lastno mrežo.

Videosodnik razveljavil najstrožjo kazen
Ericu Baillyju je v 27. minuti uspelo izbiti žogo pred Phillipsom, a je pokosil tudi branilca Liverpoola. Sodnik Anthony Taylor (zelo nenavadno, da je sodil derbi, saj prihaja iz okolice Manchestra in angleški mediji so pisali, da celotna njegova družina navija za vrage) je pokazal na belo točko, a se je oglasil videosodnik, ki je opazil, da je Bailly najprej zadel žogo.

Pred Old Traffordom so znova protestirali navijači. Foto: Reuters

Jota izenačil s peto
V 34. minuti je po podaji iz kota v gneči pred vrati Uniteda do strela iz obrata prišel Phillips, Diogo Jota pa je s peto akrobatsko preusmeril žogo v mrežo. Izjemna poteza napadalca za 1:1.

Firmino zadel tik pred odmorom in nato še na začetku drugega dela
V tretji minuti sodnikovega dodatka prvega polčasa je Trent Alexander-Arnold s prostega strela z desne strani podal pred vrata, Roberto Firmino pa je z glavo poslal žogo pod prečko.

Takoj na začetku drugega polčasa je strel Alexandra Arnolda z desne strani vratar Dean Henderson zelo slabo odbil, pritekel je Firmino in zabil žogo pod prečko. Po 75 sekundah drugega polčasa so bili gostitelji že v velikih težavah.

Rashford vlil upanje vragom
V 68. minuti je Marcus Rashford po podaji Edinsona Cavanija ušel Andyju Robertsonu in ukanil Allisona Beckerja za 2:3. V naslednji akciji je imel rezervist Mason Greenwood veliko priložnost za 3:3, Rhys Williams je žogo odbil pred golovo črto.

Navijači Uniteda so odločno proti Superligi. Foto: Reuters

Salah odlično zaključil protinapad
V zadnjih minutah so rdeči vragi mislili le še na napad. V zadnji minuti rednega dela je Nemanja Matić izgubil žogo, Curtis Jones je takoj zaposlil Mohameda Salaha, ki je po desni strani stekel sam proti Hendersonu in ga z levico rutinirano ukanil.

Jürgen Klopp se je veselil prve zmage na Old Traffordu in Liverpool znova upa na uvrstitev v Ligo prvakov tudi v naslednji sezoni. Zadnjič jo je osvojil junija 2019 v Madridu, v tej sezoni pa je izpadel v četrtfinalu proti madridskemu Realu. Za Liverpool je bila to precej pomembnejša tekma. Redsi, ki so lani osvojili naslov po 30 letih, so v tej sezoni razočarali. Ostali so brez lovorike, tudi v boju za uvrstitev v Ligo prvakov pa jim ne kaže najbolje.

Klopp: Žal usode nimamo v naših nogah, potrebujemo nekaj sreče
Chelsea je v sredo zvečer izgubil proti Arsenalu z 0:1 in s tem podaljšal upanje Liverpoola. Do konca sezone si ne smejo več privoščiti nobenega spodrsljaja. V zadnjih treh krogih se bodo srečali z West Bromwichem, Burnleyjem in Crystal Palaceom.

"To je bila odlična predstava. Pritisk je bil velik, saj smo morali nujno zmagati. Na Old Traffordu je to vedno zares težko. United je v tej sezoni v odlični formi. Začeli smo zelo slabo, obramba na bočnih položajih je odpovedala. Po pol ure smo se zbrali. Ob polčasu smo imeli minimalno vodstvo, vendar je v drugem polčasu tradicionalno United odličen. Veliko preobratov jim je že uspelo že v tej sezoni. Napeto je bilo vse do konca, nato pa je Salah dosegel briljanten zadetek," je bil nasmejan Klopp.

"To je moja prva zmaga na Old Traffordu in na poti domov se bomo zabavali. Čakajo nas še tri težke tekme. Premagati moramo West Bromwich, Burnley in Crystal Palace. Druge računice ni. Žal usode nimamo v naših nogah. Potrebujemo nekaj sreče v zadnjem tednu sezone," je še dodal Nemec.