Diogo Jota se je izkazal za izjemno okrepitev letošnjega poletnega prestopnega roka. Portugalec zadeva kot za stavo, v začetni enajsterici je odlično zamenjal Mohameda Salaha, ki okreva po okužbi z novim koronavirusom. Foto: Reuters

Reprezentančni premor je močno oklestil obrambo gostiteljev, Jürgen Klopp je imel kar nekaj težav s sestavo začetne enajsterice. Vseeno v obrambi njegovi varovanci niso imeli pretiranih težav.

Roberto Firmino je bil zaradi pomanjkanja zadetkov rahlo že tarča kritik, na Anfieldu mu je odleglo, ko je vendarle zatresel mrežo tekmeca. Foto: Reuters

V 21. minuti so tudi povedli, ko je žogo z glavo v lastno mrežo poslal Jonny Evans. Še pred koncem polčasa je po sijajnem predložku Andrewa Robertsona z leve strani z glavo zadel Diogo Jota.

Gostje niso bili razpoloženi, v njihovi igri je bilo odločno preveč napak, zlasti v obrambi, ki je imela z rdečimi napadalci veliko težav. Eden izmed njih, Roberto Firmino, je bil v 76. minuti izjemno blizu zadetka, v isti akciji je kar dvakrat zatresel okvir vrat.

Vseeno se je nekaj minut pozneje vpisal na lestvico strelcev, potem ko je po predložku z desne strani natančno meril z glavo. 3:0. Gladka zmaga za Liverpool, ki na svojem stadionu že 64 zaporednih prvenstvenih tekem ni okusil grenkobe poraza, kar je nov klubski rekord.

Nicolas Pepe je bil izključen v uvodu drugega polčasa, Arsenal je večji del nadaljevanja igral z desetimi nogometaši. Foto: Reuters

Remi na Elland Roadu
Vroče je bilo tudi na Elland Roadu, kjer je Leeds United gostil Arsenal. Tekma se je sicer končala brez zadetkov (0:0), a še zdaleč ni bila nezanimiva. Še posebej je bilo razburljivo v drugem polčasu, ko so Londončani ostali brez izključenega Nicolasa Pepeja. Gostitelji so bili v prvem delu precej podjetnejši, a zares pravih priložnosti si niso priigrali. V nadaljevanju so okvir gola topničarjev zatresli kar štirikrat (!), nikakor jim ni uspelo zatresti mreže opreznega Bernda Lena. Tudi Arsenal je bil na trenutke nevaren, zmago bi lahko v 85. minuti priboril Bukayo Saka, ki se je znašel iz oči v oči z vratarjem Illanom Meslierjem in ga želel preigrati. Francoskemu čuvaju mreže je njegov strel uspelo odbiti in mrežo ohraniti nedotaknjeno.