Mohamed Salah (z 19 zadetki je najboljši strelec Premier lige) in Jürgen Klopp sta se veselila visoke zmage. Foto: EPA

Pred časom je bilo videti, da je boj za naslov odločen, saj je imel City že veliko prednost pred zasledovalci, a dva njegova spodrsljaja v zadnjem mesecu v Southamptonu (1:1) in v soboto doma proti Tottenhamu (2:3) ter prepričljive predstave Liverpoola so prvenstvo znova povsem odprli.

Varovanci Jürgena Kloppa so na Anfieldu še enkrat navdušili svoje navijače in zmagali devetič zapored v vseh tekmovanjih. Leeds so nadigrali, dosegli šest zadetkov in zapravili še nekaj lepih priložnosti.

Vprašanje zmagovalca so rešili že v prvem polčasu, v katerem je dva gola z 11-metrovke dosegel Mohamed Salah (v 15. minuti po igranju Stuarta Dallasa z roko in v 35. po prekršku Luka Aylinga), vmes pa je v 30. minuti po lepi akciji in podaji Egipčana v slogu izkušenih napadalcev mrežo zatresel še branilec Joel Matip.

Leeds ima najbolj porozno obrambo v ligi

Zadnje tri zadetke, že Liverpoolovega 51., 52. in 53. na domačem stadionu v letošnji Premier ligi, so gledalci videli od 80. do 93. minute.

Najprej je po še eni vrhunski akciji, ki jo je z mojstrsko podajo začel Salah, nadaljeval pa Jordan Henderson, na 4:0 povišal Sadio Mane. Senegalec je nato po odbiti žogi po strelu rezervista Divocka Origija zadel tudi za 5:0, piko na i pa je po podaji iz kota z glavo postavil Virgil van Dijk.

Liverpool v nedeljo čaka finale angleškega ligaškega pokala proti Chelseaju na Wembleyju.

Leeds je na zadnjih šestih ligaških gostovanjih vselej prejel najmanj po dva gola, v nedeljo pa je izgubil tudi doma proti Manchester Unitedu z 2:4. S 56 zadetki v svoji mreži ima daleč najbolj prepustno obrambo v ligi.

Antonio Conte bo moral prebuditi svoje varovance, če želi ostati na klopi Tottenhama. Foto: Reuters

Spursi klonili pri predzadnjem na lestvici

Tottenham je doživel četrti poraz na zadnjih petih srečanjih, v močnem dežju je z 1:0 klonil pred do te tekme predzadnjim Burnleyjem. Dvoboj je v 71. minuti z glavo odločil branilec Ben Mee. Harry Kane je za goste na začetku drugega polčasa z glavo zadel prečko. Sobotna velika zmaga Spursov v Manchestru je tako hitro pozabljena, trenutno zasedajo osmo mesto.

Trener Antonio Conte je niz porazov označil za nesprejemljiv in bil podobno razočaran kot pred tremi meseci po šoku v Konferenčni ligi proti Muri v Mariboru. Vprašanje je, kako se bo odzvalo vodstvo kluba.