Erling Haaland je že najboljši strelec Premier lige s šestimi zadetki. Foto: EPA

Liverpool se je na večni lestvici najvišjih zmag izenačil z Manchester Unitedom in Leicestrom, ki sta od začetka Premier lige (1992/93) prav tako slavila z 9:0. Unitedu je to uspelo dvakrat na domači zelenici, v sezoni 1994/95 proti Ipswichu in v sezoni 2020/21 proti Southamptonu, Leicester pa se je v sezoni 2019/20 prav tako znesel nad Southamptonom, kar ostaja najvišja gostujoča zmaga v celotni zgodovini angleškega nogometa na najvišji ravni.

Najvišji zmagi med elito angleškega prvenstva segata v sezoni 1891/92 in 1908/09, ko sta z 12:0 na domači zelenici slavili ekipi West Bromwicha (Darwen) in Nottingham Foresta (Leicester Fosse).

Roberto Firmino se je izkazal s tremi podajami in dvema zadetkoma. Foto: EPA

Gala predstava redsov v prvem polčasu
Varovanci Jürgena Kloppa so že v prvem polčasu zapečatili usodo tekmecev, zadeli so kar petkrat. Luis Diaz je v 3. minuti zadel z glavo po podaji Roberta Firmina. Brazilec je v 6. minuti našel Harveyja Elliotta, ki je povišal na 2:0. Najlepši zadetek popoldneva na Anfieldu je dosegel Trent Alexander-Arnold v 28. minuti. Z izjemnim strelom z 20 metrov je poslal žogo pod prečko. Firmino je pripravil prve tri zadetke, nato pa se je po pol ure še sam vpisal med strelce. Virgil van Dijk je tik pred odmorom z glavo poskrbel, da je ekspresno odjeknila petarda v mreži Bournemoutha.

Že v prvi akciji nadaljevanja je Chris Mepham potisnil žogo v lastno mrežo po predložku Alexandra-Arnolda z desne strani. Do konca tekme so zadeli še Firmino, Fabio Carvalho in Luis Diaz. V zadnji minuti je imel James Milner veliko priložnost za neverjetnih 10:0, kar bi pomenilo nov rekord Premier lige.

Palace izkoristil slabo predstavo Cityja v prvem polčasu
Sinjemodri so imeli že v lanski sezoni velike težave z izbranci Patricka Vieire. Oktobra so na stadionu Etihad izgubili z 0:2, marca pa se je tekma končala brez zadetkov.

Crystal Palace je tudi tokrat sanjsko odprl srečanje. V 4. minuti je John Stones s stegensko mišico preusmeril žogo v lastno mrežo po podaji s prostega strela. V 21. minuti je Eberechi Eze iz kota podal pred vrata, kjer je obramba gostiteljev popolnoma pozabila na Joachima Andersena. Danski branilec je iz bližine poslal žogo z glavo v mrežo.

Bernardo Silva začel veliko vrnitev
V prvem polčasu so bili sinjemodri brez pravih idej v napadu. Slika se je na zelenici hitro spremenila že na začetku nadaljevanja. V 53. minuti je Bernardo Silva z roba kazenskega prostora matiral Vicenteja Guaito.

Ko se razigra Haaland, ni rešitve
Po uri igre je na veliko sceno stopil Haaland. Najprej je izenačil v 62. minuti z glavo s šestih metrov po natančnem predložku Phila Fodna z leve strani. Kombinatorna igra prvakov je stekla. V 70. minuti je Stones našel Haalanda, ki je zadel za 3:2. Norvežan je postavil končni izid devet minut pred koncem, potem ko ga je sijajno zaposlil Ilkay Gündogan.

Raheem Sterling je rešil Chelsea z dvema zadetkoma v drugem polčasu. Foto: EPA

Chelsea z igralcem manj do zmage na krilih Sterlinga
Chelsea je premagal Leicester z 2:1. Trener modrih Thomas Tuchel je sedel na tribuni Stamford Bridgea, potem ko je prejel rdeči karton pred dvema tednoma, ko se je zapletel s strategom Tottenhama Antoniom Contejem. Nemec je bil zelo nervozen, saj so njegovi varovanci več kot uro igrali le z deseterico. V 28. minuti je Conor Gallagher prejel drugi rumeni karton. Podrl je Harveyja Barnesa na sredini igrišča in sodnik Paul Tierney ga je izključil. V šestih minutah si je prislužil dve kazni.

Takoj na začetku drugega polčasa je Raheem Sterling z leve strani potegnil proti sredini in se odločil za strel z roba kazenskega prostora. Žogo so gostje skušali blokirati, malce je spremenila smer in poletela prek vratarja Dannyja Varda v mrežo. Le tri minute zatem je Sterling po protinapadu zadel še vratnico po akciji z desne strani.

Bruno Fernandes je odločil v Southamptonu. Rdeči vragi so nadgradili ponedeljkovo prestižno zmago nad Liverpoolom. Foto: EPA

Po uri igre je Kai Havertz na desni strani zaposlil Reecea Jamesa, ki je takoj podal pred vrata, obramba gostov je pozabila na Sterlinga, ki je neoviran pritekel pred vrata in zabil žogo v mrežo s treh metrov. V 66. minuti je znižal Barnes z natančnim strelom z levico po dvojni podaji z Jamiejem Vardyjem. V zadnje četrt ure je Leicester silovito pritisnil, Vardyju ni uspelo ukaniti Edouarda Mendyja, tri minute pred koncem pa je Ayoze Perez stresel prečko.

Fernandes zagotovil zmago rdečim vragom
Na uvodni tekmi 4. kroga je Southampton izgubil proti Manchester Unitedu z 0:1. Edini zadetek na stadionu St. Mary's je dosegel Bruno Fernandes z volejem z 12 metrov po podaji Diega Dalota z desne strani. Cristiano Ronaldo je znova večino srečanja presedel na klopi, vstopil je v 68. minuti namesto Jadona Sancha.

Branilec Gabriel je bil junak na stadionu Emirates. Foto: Reuters

Gabriel zadržal topničarje na vrhu
Na vrhu lestvice ostaja Arsenal, ki je v večernem obračunu za četrto zmago na prav toliko tekmah z 2:1 ugnal Fulham. Topničarji so se znašli v zaostanku po zadetku Aleksandra Mitrovića z levo nogo v 56. minuti. To je bil že četrti zadetek Srba v novi sezoni. Osem minut zatem je izenačil Martin Odegaard, tri točke pa je Arsenalu zagotovil Gabriel pet minut pred koncem obračuna. V gneči se je najbolje znašel, potem ko vratarju Fulhama Berndu Lenu ni uspelo izbiti žoge.