Trent Alexander-Arnold je po golu za izenačenje takole stopil pred domače navijače. Foto: AP

Rdeči so na zadnjih 15 premierligaških gostovanjih na Etihadu zmagali le enkrat. Tri točke so nazadnje domov odnesli pred osmimi leti, toda zdaj jim je uspelo vrsti Pepa Guardiole preprečiti, da bi izenačila angleški rekord po številu zaporednih zmag na domači zelenici. Namreč aktualni prvaki Premier lige so na Etihadu pred srečanjem z Liverpoolom v vseh tekmovanjih zmagali 23-krat v nizu, po remiju pa tako rekord ostaja v rokah Sunderlanda, ki je bil doma 24-krat zapored uspešen med letoma 1890 in 1892.

Prvi je nevarno zapretil City. Tekla je 11. minuta, ko je Alisson slabo podal, žogo je na robu kazenskega prostora prestregel Phil Foden, toda nato je meril naravnost v brazilskega čuvaja mreže. Štiri minute zatem se je na drugi strani s posredovanjem izkazal Ederson, ki je žogo odbil po strelu Darwina Nuneza. Urugvajec je nevarno meril po predložku Mohameda Salaha.

Erling Haaland je na svoji 48. tekmi v Premier ligi dosegel že 50. gol. Foto: Reuters
Grafiko zagotavlja sofascore.com

V 27. minuti so gostitelji povedli. Alissonu je, ko je skušal žogo nabiti, malce spodrsnilo. Dobil jo je Nathan Ake, ki je prišel mimo Dominika Szoboszlaija in Trenta Alexandra-Arnolda, potem pa podal na rob kazenskega prostora Erlingu Haalandu, ki se je takoj obrnil in žogo spravil za hrbet Alissona. V nadaljevanju prvega polčasa je Ederson dobro zaprl pot Nunezu, ko je za hrbet domači obrambi podal Szoboszlai, v sodnikovem dodatku pa je Brazilec v vratih Cityja malce nerodno posredoval, toda varovanci Guardiole so pravočasno razčistili. Tik predtem se je Alisson izkazal po strelu Fodna z roba kazenskega prostora.

V 68. minuti je mrežo zatresel Ruben Dias, potem ko je žogo izpustil Alisson, toda ob tem ga je nepravilno zaustavljal Manuel Akanji in zadetek je bil upravičeno razveljavljen. Deset minut zatem je Jeremy Doku po prodoru po levi strani poslal žogo pred vrata, Haaland je v gneči streljal iz neposredne bližine, toda Alisson je bil odlično postavljen in ubranil nevaren poskus Norvežana.

Na drugi strani je zatem Liverpool izpeljal akcijo za izenačenje. Luis Diaz je z leve strani poslal žogo na drugo stran do Salaha. Ta je podal na rob kazenskega prostora, kamor je utekel Alexander-Arnold in z natančnim diagonalnim strelom izenačil. V končnici srečanja je City pritisnil, toda gostujoča obramba je zdržala. Tik pred koncem sodnikovega dodatka je Haaland z glavo meril za las mimo vrat.

Havertz popeljal Arsenal na vrh

Kai Havertz je bil v izdihljajih tekme junak Arsenala. Foto: Reuters

Na vrhu je zdaj Arsenal, ki je bil z 0:1 boljši od Brentforda. Topničarji, ki jih je 200. vodil Mikel Arteta, na zahodu Londona niso posebej navdušili. V prvem polčasu so sicer zatresli mrežo, toda zadetek Leandra Trossarda je bil po posredovanju VAR-a razveljavljen. Gostitelji so imeli nekaj priložnosti, zadetka pa sta s posredovanjem na črti preprečila Declan Rice in Oleksandr Zinčenko. Odločitev je padla v 89. minuti, ko je z desne stani Bukayo Saka poslal natančen predložek pred vrata. Na daljši vratnici je našel Kaia Havertza, ki se je prikradel za hrbet Samana Ghoddosa in žogo med nogama Marka Flekkena poslal v mrežo.

Chelsea je po zmagi nad Tottenhamom in osvojeni točki proti Cityju upal, da je kriza mimo, a je hitro doživel nov udarec. Londončane je s 4:1 ugnal Newcastle. Po prvem polčasu sicer modrim ni kazalo slabo, saj je Raheem Sterling s prostega strela izenačil, potem ko je gostitelje v vodstvo povedel Alexander Isak. Toda v nadaljevanju sta Jamaal Lascelles in Joelinton poskrbela za vodstvo domače vrste s 3:1. Chelsea je nato ostal še brez izključenega Reecea Jamesa, kar je s četrtim golom domače ekipe izkoristil Anthony Gordon.