Raheem Sterling se je prehitro veselil zadetka v zadnji minuti. Foto: EPA

V sredo so izbranci Pepa Guardiole s 6:3 ugnali Leipzig v uvodnem krogu Lige prvakov. Tokrat so bili brez idej v napadu in gostje so bili zelo blizu senzaciji.

Po uri igre je Kyle Walker v kazenskem prostoru podrl Adama Armstronga. Sodnik Jonathan Moss je izključil branilca sinjemodrih in pokazal na belo točko. Oglasil se je videosodnik in po ogledu posnetka je prišlo do spremembe odločitve. Prvi prekršek naj bi storil Armstrong. Walker je lahko ostal na zelenici.

Ralph Hasenhüttl je pripravil odlično taktiko. Southampton je imel na koncu celo en strel v okvir vrat več (1:2). Pep Guardiola je bil lahko zadovoljen s točko. Foto: EPA

V zadnji minuti rednega dela je rezervist Phil Foden streljal z glavo, vratar Alex McCarthy se je izkazal z izjemno parado. Raheem Sterling je potisnil odbito žogo v mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. Videosodnik je temeljito analiziral odločitev stranskega sodnika, a je ni preklical in ostalo je pri remiju brez golov.

"Pričakoval sem zelo težko tekmo in nisem se zmotil. Ves teden smo se zelo dobro pripravljali. Mislim, da smo bili bližje zmagi, a zadovoljen sem tudi s točko. Presenečen sem bil, ko je videosodnik razveljavil enajstmetrovko za nas in še rdeči karton za Walkerja. V sodnikovem dodatku sem bil res živčen, saj si res nismo zaslužili poraza. Na srečo je bil zadetek razveljavljen," je povedal trener Ralph Hasenhüttl.

Sadio Mane je dosegel že 100. gol za Liverpool. Foto: EPA

Jubilejni zadetek Maneja
Liverpool je na Anfieldu prvič zadel v 43. minuti. Po podaji iz kota je Mohamed Salah streljal z glavo, vratar Vicente Guaita je žogo z roko le odbil, Sadio Mane pa jo je iz bližine potisnil v mrežo. Mane je devetič zapored zadel proti Crystal Palaceu in dosegel mejnik, saj do zdaj nikomur v Premier ligi to ni uspelo proti eni ekipi. Mane se je veselil tudi stotega gola v dresu rdečih.

V drugem polčasu so bili gostje precej bolj aktivni. Odločitev je nato padla v 78. minuti, ko je Virgil van Dijk po podaji iz kota našel Salaha, ki je povišal na 2:0. Končni izid je postavil rezervist Naby Keita z izjemnim volejem z levico z roba kazenskega prostora v 89. minuti. Vratar Guaita je podajo iz kota izbil naravnost na nogo Gvinejca.

Odegaard s prostega strela zagotovil zmago topničarjem
Arsenal je zmagal na gostovanju pri Burnleyju z 1:0. Na stadionu Turf Moor je odločil Martin Odegaard s prostega strela v 30. minuti. Ashley Westwood je naredil prekršek tik pred kazenskim prostorom, Bukayo Saka je izsilil prosti strel. Trener Mikel Arteta zdaj malce lažje diha, saj je bila to druga zaporedna zmaga topničarjev po katastrofalnem startu v novo sezono.

Zgodovinski uspeh Brentforda
Brentford je po 74 letih prvič zmagal v gosteh med angleško elito, z 2:0 je ugnal Wolverhampton. Ivan Toney je dosegel gol iz enajstmetrovke v 28. minuti. Osem minut zatem je še podal do Bryana Mbeumoja.