Romelu Lukaku. Foto: Reuters

Modri iz Londona so že v prvem polčasu zagospodarili na zelenici. Romelu Lukaku je v 15. minuti zadel svoj prvi gol v novi epizodi za Chelsea. Belgijec je za moštvo s Stamford Bridgea igral že med letoma 2011 in 2014, a se takrat ni pretirano izkazal. Pod drugi zadetek Chelseaja se je v 35. minuti podpisal podajalec pri prvem golu, Reece James.

V drugem polčasu zadetkov ni bilo, je pa zmagovalec Lige prvakov v pretekli sezoni še naprej prevladoval nad mestnimi tekmeci in zasluženo vpisal drugi komplet točk za skok na vrh lestvice skupaj z Liverpoolom.

Mason Greenwood je zadel za točko Manchester Uniteda proti Southamptonu. Foto: Reuters
Danny Ings je v sodnikovem dodatku prvega polčasa s škarjicami spektakularno povedel Aston Villo v vodstvo proti Newcastlu, Anwar El Ghazi pa je po roki Jamala Lascellesa v kazenskem prostoru gostov zadel enajstmetrovko v 62. minuti za zmago z 2:0. Foto: Reuters

Rdeči vragi iztržili le točko
United po februarski zmagi nad Southamptonom kar z 9:0 tokrat ni bil tako razpoložen. Iztržil je le točko (1:1).

Rdeči vragi so imeli v prvem polčasu dve lepi priložnosti, a je strela Paula Pogbaja z golove črte dvakrat ubranil Mohammed Salisu. Nato je po pol ure povedel Southampton, potem ko so domači dobro kombinirali na robu kazenskega prostora, strel Cheja Adamsa pa je za hrbet svojega vratarja preusmeril Fred.

V drugem polčasu so rdeči vragi do izenačenja prišli v 54. minuti, ko je že po peti asistenci Pogbaja v tej sezoni zadel Mason Greenwood.

Poznejši pritisk Uniteda ni več obrodil sadov kljub številnim lepim priložnostim. Na drugi strani je imel vodstvo na nogah tudi Southampton, a se je dvakrat izkazal David De Gea.

Sadio Mane je dosegel drugi gol za Liverpool. Foto: EPA

Liverpool boljši od Burnleyja
Liverpool je v soboto na Anfieldu z 2:0 premagal Burnley.

Diogo Jota, dosegel je tudi prvi gol za zmago s 3:0 nad Norwichem prejšnji konec tedna, je ekipo Jürgena Kloppa popeljal v vodstvo po strelu z glavo v 18. minuti. Sadio Mane je nato s svojim prvencem v novi sezoni v 69. minuti postavil končni izid na Anfieldu.

Na Anfieldu so bile prvič po marcu 2020 tribune povsem polne. Foto: EPA
Dele Alli je zanesljivo izvedel 11-metrovko za novo zmago Tottenhama. Tokrat je bil boljši od Wolverhamptona. Foto: Reuters

Aktualni prvak City zmagal s 5:0
Manchester City je dosegel prvo zmago v novi sezoni angleškega prvenstva. S kar 5:0 je premagal Norwich. Goleado je začel Tim Krull v 7. minuti, ko se je žoga od njega odbila v lastno mrežo.

V 22. minuti je po lepi podaji Gabriela Jesusa od blizu zadel Jack Grealish.

V 64. minuti je po podaji iz kota gnečo pred vrati Norwicha izkoristil Aymeric Laporte, ki je prišel do odbitka v kazenskem prostoru, meril je in zadel. Raheem Sterling je v 71. minuti, deset minut po vstopu v igro, zadel od blizu po podaji Gabriela Jesusa. Za konec je Ruben Dias poslal predložek v kazenski prostor, pritekel je Riyad Mahrez, ki je močno meril v spodnji levi kot, žoga se je od okvirja vrat odbila v mrežo.

Prvič v 44 letih sta se na uradni tekmi pomerila londonska kluba Crystal Palace in Brentford in se razšla brez zadetkov. Foto: Reuters
Jack Grealish je dosegel prvi zadetek za svoj novi klub Manchester City, v katerega je za rekordni britanski prestop (100 milijonov funtov) prišel iz Aston Ville. Foto: Reuters

Leeds in Everton remizirala
Leeds je remiziral proti Evertonu (2:2).

Everton je povedel v 30. minuti iz 11-metrovke, uspešno jo je izvedel Dominic Calvert-Lewin po prekršku, ki ga je nad njim storil Liam Cooper. Štiri minute pred polčasom je izenačil Mateusz Klich.

V 50. minuti je Demarai Gray znova v vodstvo popeljal Everton, kar je bil njegov prvi zadetek po prestopu iz Bayerja iz Leverkusna. V 72. minuti pa je izjemen strel uspel Raphinhi, ki je postavil izid dvoboja.