Alexis Mac Allister je z bele točke poskrbel za izenačenje na 1:1. Foto: Reuters

Največja tekmeca zadnjih let sta derbi začela bliskovito, igra je bila zelo dinamična, obrambi na obeh straneh sta imeli veliko dela. Zlasti Liverpoolova, ki ji nikakor ni uspelo zaustaviti izjemnega Kevina de Bruyneja. Ta je vseskozi razigraval svoje soigralce, v 8. minuti je z zvitim lobom sprožil mimo gola, kmalu zatem je poskusil še z razdalje, a je ostalo pri 0:0.

V 17. minuti so gostitelji sicer zatresli mrežo, po hitri akciji je Luis Diaz premagal vratarja Edersona, a je glavni sodnik Michael Oliver zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja, v katerem se je znašel podajalec za zadetek Darwin Nunez. V 23. minuti so gostje nato povedli. De Bruyne je zvito izvedel udarec iz kota, žogo je iz bližine ob prvi vratnici v mrežo potisnil branilec Jack Stones. 0:1.

John Stones je po izjemni potezi Kevina de Bruyneja City popeljal v vodstvo v 23. minuti. Foto: Reuters

City se je po vodilnem zadetku osredotočil na branjenje do odmora, močno zdesetkan Liverpool pa je napadal. Po dobre pol ure igre je Dominik Szoboszlai z glavo žogo poslal čez gol po podaji Harveyja Elliotta, v končnici polčasa je z roba kazenskega prostora poskusil še Diaz, a je ostalo pri minimalnem vodstvu gostov, žoga je zletela kakšen meter mimo desne vratarjeve vratnice. Zadnji poskus prvega dela je pripadel Szoboszlaiu, s prostega strela je ogrel Edersonove dlani.

Že na uvodu drugega polčasa si je gostujoča obramba privoščila hudo napako, po kateri je Ederson v kazenskem prostoru podrl Nuneza, Oliver pa je takoj pokazal na belo točko. Z 11 metrov je izid nato izenačil Alexis Mac Allister. Argentinec je žogo poslal v levi kot, Ederson je njegovo namero uganil, a strel je bil premočen in preveč natančen. 1:1.

Ederson je poškodovan zapustil zelenico, med vratnicama ga je zamenjal Stefan Ortega, ki je moral biti v naslednjih minutah zelo zbran, saj je Liverpool začel vse bolj pritiskati. Po uri igre sta namesto Szoboszlaia in Conorja Bradleyja vstopila Andrew Robertson in Mohamed Salah. Prav ta je poskrbel za naslednjo izjemno priložnost Liverpoola, ko je v 63. minuti z natančno diagonalno podajo v ogenj poslal Diaza. Ta se je znašel iz oči v oči z Ortego, a žogo poslal mimo desne vratnice.

Kevin de Bruyne je jasno pokazal svoje nezadovoljstvo nad odločitvijo glavnega trenerja Pepa Guardiole, ki je belgijskega zvezdnika zamenjal v 69. minuti. De Bruyne je bil do tistega trenutka daleč najboljši posameznik Cityja na zelenici Anfielda. Foto: Reuters

Liverpoolov pritisk ni pojenjal, kmalu zatem je Diaz zapretil še enkrat, v zadnjem trenutku mu je žogo v kot izbil Kyle Walker. V 65. minuti je s polvoleja poskusil Salah, nekaj trenutkov pozneje s plasiranim strelom natančno meril Mac Allister, a je ostalo pri 1:1. Po Robertsonovi podaji z leve je nato poskusil še Nunez, Ortega je njegov strel iz bližine ubranil.

Cityjev trener Pep Guardiola je nato presenetil z dvojno menjavo, ko je iz igre poklical daleč najboljšega posameznika na tekmi de Bruyneja, zamenjal ga je Matteo Kovačić. Zelo vroče je bilo v 73. minuti, ko se je ob posredovanju Liverpoolovega vratarja Caoimhina Kelleherja žoga odbila od Phila Fodna in zadela prečko. Vratnico je zadel še rezervist Jeremy Doku po diagonalnem strelu z leve strani.

Liverpool je v zaključku tekme krčevito iskal zmagoviti zadetek, v 94. minuti je Elliott zatresel mrežo, gol je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. V sodnikovem dodatku je med drugim dvakrat zadišalo po 11-metrovki. Najprej po prekršku nad Salahom, nato še v 99. minuti, ko je Doku v prsi s podplatom zadel Maca Allisterja, a je obakrat Oliver zamahnil z roko.

Kai Havertz je Arsenalu z glavo prinesel zmago nad Brentfordom. Foto: Reuters

Arsenal v končnici strl Brentford
Arsenal je na Emiratesu z 2:1 premagal Brentford. Prvič se je izid na Emiratesu spremenil v 19. minuti, med strelce se je vpisal Declan Rice. Ben White je v kazenski prostor poslal odličen predložek, Rice je žogo z glavo natančno usmeril proti golu in zadel ob levi vratnici. Vratar Mark Flekken je bil povsem nemočen. A še pred odmorom je gostom uspelo izenačiti. Yoane Wissa je gostujoče navijače spravil v delirij po veliki napaki vratarja Aarona Ramsdala, ki je prepozno degažiral žogo v polje, ta se je odbila od igralca Brentforda in končala v mreži. V drugem polčasu se je igra razživela, precej podjetnejši pa so bili gostitelji, ki so zmagoviti zadetek vendarle dosegli v 86. minuti. Znova se je s predložkom izkazal White, z glavo pa je sijajno zadel Kai Havertz. V sodnikovem dodatku so topničarji iskali še najstrožjo kazen, a je glavni sodnik Robert Jones zamahnil z roko po posvetovanju s sodelavci, ki so pregledovali VAR-posnetek.