Scott McTominay je bil nepričakovani junak na Old Traffordu. Foto: EPA

Rdeči vragi so znova razočarali navijače na Old Traffordu z zelo slabo predstavo. Grozil je tretji zaporedni poraz na domači zelenici, kar se jim ni zgodilo vse od leta 1977. Prejšnjo soboto so izgubili proti Crystal Palacu z 0:1, v torek pa še proti Galatasarayju z 2:3 v 2. krogu Lige prvakov, kjer jim grozi izpad po skupinskem delu.

Jensen kaznoval napake Casemira, Lindelöfa in Onane v ene akciji
Znova jim dolgo časa ni šlo prav nič po načrtih. V 26. minuti je izkušeni Casemiro podal naravnost na nogo Bryana Mbuena. Napadalec Yoane Wissa je podal žogo pred vrata, kjer jo je Victor Lindelöf izbil do Mathiasa Jensena, ki je zatresel mrežo. Vratar Andre Onana je slabo posredoval.

Ten Hag potegnil pravega asa iz rokava
V drugem polčasu se je stopnjeval pritisk rdečih vragov. Vstopili so Christian Eriksen, Antony, Alejandro Garnacho, Anthony Martial in v 87. minuti še McTominay. Minuto pred koncem rednega dela je Martial zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju.

Na sporedu je bilo še šest minut sodnikovega dodatka in te trenutki so spomnili na stare čase, ko je na klopi sedel Sir Alex Ferguson. Najprej je v 93. minuti McTominay odbito žogo v kazenskem prostoru pospravil v mrežo. V 96. minuti je imel izjemno priložnost Martial, a se je izkazal vratar Brentforda Thomas Strakosha. Tudi dodatnih šest minut se je že izteklo, ko je po podaji s prostega strela Harry Maguire podaljšal žogo v kazenski prostor, McTominay pa jo je z glavo potisnil v mrežo. Strakosha se je dotaknil žoge, a se je nato od vratnice odbila v mrežo.

Takoj po izvajanju sredine igrišča je sodnik Andrew Madley odpiskal konec tekme. Ten Hag si je pošteno oddahnil. Taki prizori so se na Old Traffordu dogajali predvsem v devetdesetih letih in vse do konca zlatega obdobja Fergusona maja 2013.

Micky van de Ven je zagotovil Tottenhamu skok na vrh lestvice najmanj do nedelje. Foto: EPA

Tottenham z deseterico ugnal Luton
Luton je izgubil proti Tottenhamu z 0:1. Edini zadetek sta zrežirala letošnja novinca. V 52. minuti je podajo Jamesa Maddisona izkoristil Mickey van de Ven. Tottenham je celoten drugi polčas odigral z igralcem manj, potem ko je bil po dveh rumenih kartonih tik pred odmorom izključen Yves Bissouma. Varovanci avstralskega stratega Angea Postecoglouja so po osmih tekmah zbrali 20 točk.

Chelsea v drugem polčasu razbil Burnley
Chelsea je le našel pot iz velike krize. Že drugič ta teden se je veselil treh točk na gostovanju. Burnley je povedel, nato pa je bil v drugem polčasu nemočne (1:4).

Po četrt ure je Wilson Odobert poskrbel za veliko veselje na stadionu Turf Moor. Tri minute pred odmorom je lastno mrežo za izenačenje zatresel Ameen Al Dakhli. V drugem polčasu so za modre zadeli Cole Palmer (49.), Raheem Sterling (65.) in Nicolas Jackson (75.).