Trener Manchester Cityja Pep Guardiola se je po golih Sergia Aguera neizmerno veselil, a ga je hitro ohladil avtogol v zadnji minuti rednega dela. Foto: Reuters

Rdeči imajo s kar dvema odigranima tekmama manj 13 točk prednosti pred Manchester Cityjem, ki je mislil, da mu je že uspel zmagoviti preobrat proti neugodnim gostom. Crystal Palace je namreč vse od 39. minute vodil z golom Cenka Tosuna, šele dva pozna gola Sergia Aguera v 82. in 87. minuti sta prinesla olajšanje med meščani.

A ko so na Eithadu že slavili zmago, s katero bi ohranili vsaj malce pritiska na vodilni Liverpool, se je odvil protinapad orlov iz Londona, Wilfried Zaha je z leve strani poslal nevaren nizek predložek, ki pa ga je Fernandinho preusmeril v lastno mrežo. Šok za varovance Pepa Guardiole in izbruh veselja za izbrance Roya Hodgsona.

Crystal Palace je naredil lepo uslugo Liverpoolu, ki se lahko še z večjim navdušenjem loti nedeljskega derbija, ko doma ob 17.30 na Anfieldu gosti petouvrščeni Manchester United.

Derbi dna odločila Pukkijeva 11-m
Na sobotnih 7 tekmah so gledalci v Premier ligi videli kar pet remijev, zmagala sta le zadnjeuvrščeni Norwich, ki je z enajstmetrovko Teemuja Pukkija ugnal predzadnji Bournemouth (1:0). Kanarčki za rešilnimi mesti po 23. krogu zaostajajo za 6 točk, češnjice iz južne obale pa 3 točke.

Jimenez usoden za svetnike
Ob tekmi v Machestru je bilo najbolj napeto v Southamptonu, kjer so svetniki ob polčasu proti Wolverhamtonu vodili z 2:0. A so nato volkovi v nadaljevanju uprizorili popolni preobrat in zmagali s 3:2. Veliki junak je bil dvakratni strelec Raul Jimenez, ki je z bele točke najprej izenačil v 65. minuti, v 76. minuti pa je po nesebični podaji Adame Traoreja zabil za zmago, s katero so se Wanderersi obdržali na 6. mestu, kjer so točkovno izenačeni z Manchester Unitedom.

Poraz Chelseaja v prav zadnjih sekundah
Na večerni tekmi je šok doživel četrti Chelsea, ki je pri Newcastlu izgubil prav v zadnjih sekundah tekme. Srečanje je bilo podaljšano za 4 minute sodniškega dodatka, prav ob izteku pa so si domače srake priigrale prosti udarec 40 metrov od vrat. Allain Saint Maxim je poslal visok predložek pred vrata, kjer je bil z glavo najvišji Isaac Hayden, katerega strel je prevaral Kepo Arrizabalago. Eksplozija navdušenja na St. James Parku, ki je videl osmo zmago Newcastla v sezoni, s čimer se je odlepil od spodnjega doma Premier lige. Na drugi strani je Chelsea doživel osmi poraz in je osamljeno obstal na 4. mestu lestvice.