21-letni Cole Palmer je 1. septembra podpisal sedemletno pogodbo s Chelseajem. Modri so  Cityju nakazali 40 milijonov britanskih funtov. Foto: EPA
21-letni Cole Palmer je 1. septembra podpisal sedemletno pogodbo s Chelseajem. Modri so Cityju nakazali 40 milijonov britanskih funtov. Foto: EPA

Varovanci Pepa Guardiole so ohranili vodstvo na lestvici, pred Liverpoolom in Arsenalom pa imajo le še točko prednosti.

Haaland priigral najstrožjo kazen in jo zanesljivo unovčil
V 21. minuti je Marc Cucurella potegnil za dres Erlinga Haalanda, ki je padel v kazenskem prostoru. Oglasil se je videosodnik in sinjemodri so imeli na voljo najstrožjo kazen. Haaland je z levo nogo poslal vratarja Roberta Sancheza v napačno smer.

Manuel Akanji in Erling Haaland sta se veselila izenačenja na 2:2. Foto: EPA

Chelsea do preobrata v osmih minutah
Chelsea je izenačil le štiri minute zatem. Conor Gallagher je izvedel kot in podal na bližnjo vratnico, Thiago Silva je pritekel iz ozadja in spretno poslal žogo z glavo v malo mrežico.

V 37. minuti je veliko napako naredil Joško Gvardiol, Reece James je prodrl v kazenski prostor po desni strani in podal pred vrata, kjer je Raheem Sterling le še potisnil žogo z desno nogo v mrežo.

Obramba gostiteljev pozabila na Akanjija
City je izenačil na 2:2 na začetku sodnikovega dodatka prvega polčasa. Bernardo Silva je imel na levi strani veliko prostora, poslal je natančen predložek pred vrata, osamljeni Manuel Akanji pa je z glavo zatresel mrežo. Obramba Chelseaja je popolnoma pozabila na Švicarja.

Rodri je močno streljal z levo nogo in poskrbel za vodstvo Cityja v 86. minuti. Foto: EPA

Haaland potisnil žogo prek golove črte z zadnjico
Evropski prvaki so odlično odprli drugi polčas. V 47. minuti je Julian Alvarez ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Haaland z drsečim startom zgrešil žogo, a jo je nato z zadnjico potisnil prek golove črte. Norvežan je res sposoben zadeti z vsemi deli telesa.

Napadalec Jackson na pravem mestu za 3:3
V 67. minuti je Gallagher močno streljal s 25 metrov, vratar Ederson je žogo odbil, pritekel pa je Nicolas Jackson in z desno nogo poslal žogo v mrežo. Gostitelji so dobili zalet, četrt ure pred koncem je imel rezervist Malo Gusto izjemno priložnost, vendar je streljal čez vrata z desetih metrov.

Rodri po odbitku poskrbel za novo vodstvo prvakov
Štiri minute pred koncem je City znova povedel. Junak finala Lige prvakov junija v Carigradu Rodri je močno streljal z več kot 20 metrov, Thiago Silva je podstavil nogo in spremenil smer žogi, ki je končala v mreži. Vratar Sanchez je bil nemočen.

Palmer odlično izvedel strel z enajstih metrov
Na sporedu je bilo še osem minut sodnikovega dodatka. Chelsea je pritisnil, v 90. minuti je vstopil Armando Broja, ki ga je Ruben Dias podrl v kazenskem prostoru. Anthony Taylor je takoj pokazal na belo točko. Cole Palmer je z natančnim strelom z levo nogo poslal žogo tik ob vratnici v mrežo za veliko veselje na tribunah.

Poslastico na Stamford Bridgeu si je ogledal tudi legendarni John Terry. Foto: EPA

"Zelo nenavaden občutek je bil na začetku tekme, saj sem prvič igral proti Cityju. Zelo nervozen sem bil pred začetkom. V tem klubu sem preživel 15 let, v Manchestru imam številne prijatelje. Mislim, da smo si zaslužili zmago, a tudi s točko smo lahko zadovoljni," je poudaril Palmer.

Guardiola: To je bila odlična reklama za Premier ligo
"Obe ekipi sta želeli tri točke. Chelsea ima odlične igralce in pričakoval sem točno tako igro. Vedno prikažejo najboljšo predstavo proti vrhunskim ekipam. To je bila odlična reklama za Premier ligo. Mislim, da je bil remi zaslužen. Na reprezentančni odmor gremo na prvem mestu, uvrstili pa smo se tudi v izločilne boje Lige prvakov," je bil zadovoljen Pep Guardiola.