Steven Bergwijn je bil do zdaj v sezoni pri Tottenhamu na stranskem tiru, saj je bil kronično neučinkovit. V preteklih dneh je Ajax poslal dve uradni ponudbi za odkup, nazadnje 15 milijonov evrov, a zdaj je Nizozemec poskrbel za redko videni preobrat v sodnikovem podaljšku. Foto: EPA

Na zaostali tekmi 17. kroga je imel gostujoči Tottenham pobudo, zatresel okvir vrat in zunanji del mreže, a domači Leicester City je zadeval in vodil večino srečanja. V 24. minuti je za lisice po napaki nasprotne obrambe zadel Patson Daka, ki mu je v 38. minuti odgovoril Harry Kane, ki je po protinapadu vse opravil sam.

Sredi 2. polčasa je bil za novo vodstvo Leicestra natančen James Maddison. Jalovi napadi Spursov niso obrodili sadov, zato pa se je zaradi raztrgane igre, menjav, kartonov in poškodb napovedoval daljši sodnikov dodatek, ki je prinesel tudi izjemno dramo in osupljiv preobrat.

Rezervist Steven Bergwijn, v igro je vstopil v 79. minuti, je najprej oporekal sodniku in prejel rumeni karton, a že v naslednjem napadu je izkoristil podajo Dohertyja za izenačenje. Šokirani Leicester je nato samo gledal, kako je gostujoči kapetan Kane v ogenj še enkrat poslal 24-letnega Nizozemca, ki je pograbil priložnost in zabil za 3:2.

Dva gola Bergwijna – sploh prva v sezoni! – v vsega 82 sekundah igre za preobrat, ki je dvignil Tottenham na 5. mesto Premier lige, kjer za četrtim West Hamom zaostaja zgolj za točko, pri čemer ima Hotspur v dobrem kar tri zaostale tekme.

Cristiano Ronaldo je bil vidno nejevoljen ob menjavi. Po zadnjih tednih so se pojavile govorice, da si Portugalec poleti znova želi zamenjati klub, saj ni več srečen pri Manchester Unitedu, kamor se je vrnil po več kot desetletju. Foto: AP

Nezadovoljstvo Ronalda zasenčilo zmago Uniteda

Zaostalo tekmo 17. kroga sta odigrala tudi Brentford in Manchester United. Potem ko se je prvi del končal brez golov, so nato favoriti iz Manchestra dosegli tri, strelci so bili Anthony Elanga, Mason Greenwood in Marcus Rashford, domači pa so ob koncu izid samo kozmetično popravili na 1:3. A največ pozornosti na Otoku žanje užaljena reakcija Cristiana Ronalda ob menjavi v 71. minuti ob vodstvu z 2:0.