Bruno Fernandes je z bele točke poskrbel za sanjski start rdečih vragov. Foto: Reuters

United, ki je še 22. tekmo zapored na gostovanju končal neporažen, je tako končal izjemen niz zmag Cityja v vseh tekmovanjih. V Premier ligi so izbranci Pepa Guardiole nanizali 15 zaporednih zmag in se močno približali novemu naslovu. Zadnjič so pred današnjim večerom izgubili 21. novembra, ko je bil Tottenham boljši z 2:0. Zadnji remi v vseh tekmovanjih je izvlekel West Bromwich 15. decembra, ko je bilo na Etihadu 1:1. Sledil je neverjeten niz 21 zmag. City je ostal na vrhu lestvice s 65 točkami, United jih ima zdaj na drugem mestu 54.

Fernandes kaznoval veliko neumnost Gabriela Jesusa
Že po pol minute igre je Gabriel Jesus podrl Anthonyja Martiala v kazenskem prostoru.
Bruno Fernandes je unovčil enajstmetrovko, čeprav ni streljal najbolje, in vratar Ederson se je dotaknil žoge. Luke Shaw je nato v 4. minuti zapravil lepo priložnost za 0:2, ko je njegov strel ubranil Ederson. Po četrt ure so gostitelji ujeli ritem igre in imeli 70-odstotno posest žoge. Izid se do odmora ni spremenil.

Luke Shaw in Anthony Martial sta bila razigrana na stadionu Etihad. Foto: Reuters

Rodrigo v okvir vrat, Shaw v polno
Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Rodrigo v 48. minuti, ko je s 15 metrov zadel stičišče vratnice in prečke. Shaw je v 50. minuti podvojil prednost rdečih vragov, ko si je izmenjal dvojno podajo z Marcusom Rashfordom. V 69. minuti je imel novo izjemno priložnost za rdeče vrage Martial, ki pa je izgubil dvoboj ena na ena z Edersonom.

Solskjaer pohvalil Shawa in Martiala
"Zdaj se začenja ključni del sezone. Do konca je ostalo le še deset prvenstvenih tekem. Naš cilj je seveda naslov prvaka in že v sredo moramo znova zmagati. Tudi taka tekma se zgodi, naši napadalci niso bili zbrani pred vrati. Moramo čestitati Unitedu," je povedal trener Cityja Pep Guardiola.

Precej bolj nasmejan je bil Ole Gunnar Solskjaer: "Navdušen sem. Vrhunsko smo odigrali uvodne četrt ure, potem pa smo komaj rešili vodstvo do odmora. Drugi zadetek je bil briljanten. Shaw je odigral odlično predstavo, potem ko še zjutraj nisem vedel, ali bo sploh lahko igral. Martial je bil najboljši igralec tekme."

Lemina poskrbel za nov šok na Anfieldu
Fulham, ki se bori za obstanek, je odnesel tri velike točke z Anfielda (0:1). Izbranci Jürgena Kloppa so bili popolnoma razglašeni v prvem polčasu. Gostje so si priigrali štiri priložnosti. Ademoli Lookmanu in Joshu Maji ni uspelo ukaniti Alissona Beckerja.

Mario Lemina je še poglobil krizo Liverpoola. Foto: Reuters

Odločitev je padla v zadnji minuti prvega dela, ko je Mario Lemina z diagonalnim strelom z desne strani zatresel malo mrežico. V drugem polčasu je Alphonse Areola akrobatsko odbil strel Dioga Jote, Sadio Mane pa je z glavo stresel vratnico.

Liverpool je bil na domači zelenici neporažen 68 tekem, nato pa je izgubil šestkrat zapored. 21. januarja je na Anfieldu slavil Burnley, sledili so porazi proti Brightonu, Manchester Cityju, Evertonu, Chelseaju in Fulhamu. Redsi na zadnjih osmih domačih tekmah niso zmagali niti enkrat in lahko se zgodi, da bodo izpadli z mest, ki vodijo v evropska tekmovanja v prihodnji sezoni.

Klopp: To je eden najtežjih trenutkov v moji trenerski karieri
"Nikakor nam ne uspe zadeti. Imamo veliko poškodovanih igralcev in moramo se prilagoditi. V tej sezoni preprosto ne moremo zadeti na začetku tekme, kar bi precej olajšalo delo. Tik pred odmorom smo prejeli zadetek in v teh težkih trenutkih je to za nas velik udarec. V normalnih okoliščinah zaostanek z 0:1 ne bi pomenil velikih skrbi. To je eden najtežjih trenutkih v moji trenerski karieri. Lani smo nizali uspehe, zdaj pa smo v krizi. Tak je nogomet," je poudaril trener Jürgen Klopp, ki je še dodal, da se v torek Leipzig ne bo kar predal, čeprav je prvo tekmo osmine finala Lige prvakov izgubil z 0:2.

Gareth Bale in Harry Kane sta bila neustavljiva. Foto: Reuters

Bale in Kane zrežirala zmago Tottenhama
Na večerni tekmi je Tottenham premagal Crystal Palace s 4:1. Gareth Bale je v 25. minuti zadel za vodstvo domačih po podaji Harryja Kana, Palace pa je izid poravnal ob koncu prvega polčasa z golom Christana Bentekeja.

Drugi zadetek Tottenhama v 49. minuti je bil znova plod Kana in Bala, prvi je bil spet podajalec, drugi pa strelec z glavo za 2:1. Tri minute pozneje so gostitelji še povišali prednost, takrat je zadel Kane, podal pa Matt Doherty. Kane je v 76. minuti zadel še enkrat za zanesljivo zmago Tottenhama.