Casemiro je že v 6. minuti poskrbel za rajanje na tribunah Old Trafforda. Foto: EPA

Rdeči vragi, ki bodo v zadnjem krogu gostili Fulham, imajo 72 točk, dve več od Newcastla na četrtem mestu. Liverpool na petem mestu je zbral 66 točk in bo v prihodnji sezoni igral v Evropski ligi.

Franku Lampardu ni uspelo obrniti krivulje navzgor. V Premier ligi je vodil Chelsea na osmih tekmah in osvojil je le štiri točke. Foto: EPA

Začasni trener Chelseaja Frank Lampard je doživel osmi poraz na desetih tekmah. To je najslabša sezona modrih v zadnjih dveh desetletjih. Krog pred koncem so na skromnem 12. mestu s 43 točkami in v prihodnji sezoni ne bodo igrali v nobenem evropskem tekmovanju.

Casemiro z glavo poskrbel za hitro vodstvo
V 6. minuti je Christian Eriksen s prostega strela z leve strani podal pred vrata, Casemiro pa je z glavo zatresel mrežo. Videosodnik si je ogledal posnetek in ugotovil, da Brazilec ni bil v prepovedanem položaju.

Antony zapustil zelenico na nosilih
Brazilec Antony se je poškodoval po pol ure igre. V solzah so ga odnesli z zelenice, potem ko ga je pokosil Trevoh Chalobah. Zelo verjetno je sezona zanj končana in ne bo mogel igrati v finalu Pokala FA 3. junija na Wembleyju proti Manchester Cityju.

Antony je v velikih bolečinah zapustil stadion v 29. minuti. Foto: EPA

Martial zadel tik pred odmorom
V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Casemiro lepo poslal žogo prek obrambe Chelseaja, Jadon Sancho pa jo je z desne strani poslal pred vrata, Anthony Martial je iz bližine zlahka povišal na 2:0.

Branilec Fofana iz ene neumnosti v drugo
Branilec Chelseaja Wesley Fofana, ki je imel zelo slab večer, je v 72. minuti podrl Bruna Fernandesa. Portugalec mu je potisnil žogo med nogama in 22-letni Francoz ga je nepravilno zaustavil. Stuart Attweel je takoj pokazal na belo točko, Fernandes pa je z desno nogo ukanil Kepo Arrizabalago za 3:0.

Šest minut zatem je Fofana v svojem kazenskem prostoru podal naravnost na nogo Fernandesa, ki je podaljšal žogo do Marcusa Rashforda. Prvi strel napadalca je Kepa še uspel odbiti, a je nato Rashford žogo le še potisnil v prazno mrežo.

Alejandro Garnacho in Marcus Rashford se veselita četrtega zadetka. Foto: EPA

Joao Felix dosegel častni zadetek za Chelsea
V predzadnji minuti je Hakim Ziyech podal do Joaa Felixa, ki je imel ogromno prostora. Prodrl je do kazenskega prostora in nato z diagonalnim strelom z desno nogo malce omilil poraz modrih.

Brighton končal zmagoviti niz Cityja
Nogometaši Manchester Cityja, ki so si že v soboto zagotovili naslov angleških prvakov, so na preloženi tekmi 32. kroga v Brightonu remizirali (1:1). Tekmo pred koncem so prednost pred drugouvrščenim Arsenalom povečali na osem točk.

Brighton si je s točko dokončno zagotovil nastop v Evropski ligi, ponosen pa je lahko tudi na dejstvo, da je prekinil niz 12. zaporednih zmag sinjemodrih, ki pa so še na 25. zaporedni tekmi v vseh tekmovanjih ostali neporaženi.

City, ki je igral skoraj v popolni postavi, je proti šestouvrščeni ekipi prvenstva v 25. minuti v vodstvo popeljal Phil Foden, v 38. je z izjemnim strelom od daleč izenačil Julio Cesar Enciso.

Najboljši strelec Premier lige Erling Haaland je v 79. minuti sicer zatresel mrežo (to bi bil 53. gol v sezoni v vseh tekmovanjih skupaj), a je po ogledu posnetka videosodnik zaradi prekrška norveškega napadalca zadetek razveljavil.