27-letni Rodrigo Hernández Cascante je lani zagotovil Cityju naslov evropskih prvakov, ko je dosegel edini zadetek v finalu proti Interju. Tokrat je preprečil prvi poraz sinjemodrih na Etihadu po novembru 2022. Foto: EPA

City je bil na pragu prvega poraza po 34 tekmah na domačem igrišču, a se mu je vendarle izognil. Z remijem je končal niz 11 zaporednih zmag v vseh tekmovanjih. Chelsea si je točko popolnoma zaslužil, po priložnostih bi lahko osvojil tudi vse tri. Gostitelji so sicer imeli 71-odstotno posest žoge in precej več strelov (31:9), a so le petkrat merili v okvir vrat, gostje s Stamford Bridgea pa šestkrat.

Chelsea je povedel tri minute pred odmorom po odličnem protinapadu. Nicolas Jackson je podal do Raheema Sterlinga, ki je preigral Kyla Walkerja in z desetih metrov poslal žogo v mrežo.

Raheem Sterling je med letoma 2015 in 2022 blestel v dresu Manchester Cityja. Na 225 tekmah v Premier ligi je dosegel 91 zadetkov. Tokrat je poskrbel za vodstvo Chelseaja na stadionu Etihad. Foto: EPA

V drugem polčasu je City pritisnil. Erling Haaland je imel dve veliki priložnosti. V 65. minuti je njegov strel odbil vratar Chelseaja Đorđe Petrović, nato pa je v 79. minuti z glavo streljal čez vrata.

Pep Guardiola se je večkrat držal za glavo, a opravil le eno menjavo. V 64. minuti je vstopil Bernardo Silva. Sedem minut pred koncem je strel Walkerja blokiral Alex Disasi, žoga pa se je odbila do Rodrija, ki je streljal s 14 metrov. Žoga je zadela Trevoha Chalobaha in končala v mreži.

Nova zanesljiva zmaga Liverpoola
Na uvodni tekmi 25. kroga je Liverpool prvi gol dosegel v 35. minuti, strelec je bil Darwin Nunez po podaji Dioga Jote. Tekmo so redsi odločili do sredine drugega polčasa, ko sta v polno zadela Alexis Mac Allister in povratnik z afriškega prvenstva Mohamed Salah, ki je ob odmoru zamenjal poškodovanega Joto in bil tudi podajalec pri drugem golu.

Ivan Toney je četrt ure pred koncem znižal, končni izid pa je v 86. minuti postavil Cody Gakpo po podaji Luisa Diaza. To je bila šesta zmaga Liverpoola na zadnjih sedmih prvenstvenih tekmah.

Bukayo Saka je tik pred koncem prvega dela in takoj po odmoru zapečatil usodo Burnleyja. Foto: EPA

"Petarda" topničarjev na Turf Mooru
V izjemni formi je Arsenal, ki za vodilnim Liverpoolom zaostaja le dve točki. Topničarji so v prejšnjem krogu premagali West Ham s 7:0. Na stadionu Turf Moor je Burnley prejel pravo lekcijo (0:5).

Že v 4. minuti je za vodstvo poskrbel Martin Ödegaard z levico po podaji Gabriela Martinellija. Štiri minute pred odmorom je Bukayo Saka z bele točke povišal na 0:2. Saka je bil natančen tudi na začetku nadaljevanja, nato pa je Leandro Trossard v 68. minuti z levo nogo dosegel še četrti zadetek za Arsenal. Končni izid je v 78. minuti postavil Kai Havertz po podaji Jakuba Kiwiorja.