Rodri je Cityju priigral peto zaporedno premierligaško zmago na Emiratesu. Foto: Reuters

Sinjemodri so dobili deseto medsebojno tekmo v Premier ligi zapored, hkrati pa so tudi prekinili serijo zmag Londončanov, ki so zaradi okužbe s koronavirusom igrali brez trenerja Mikela Artete, nekdanjega pomočnika Pepa Guardiole pri Cityju.

17. prvenstvo zmago so aktualni prvaki vpisali po preobratu. Namreč topničarji so bili ves prvi polčas boljši tekmec, dobro igro pa so kronali v 31. minuti. Po lepi kombinaciji je z leve žogo v kazenski prostor poslal Kieran Tierney, kjer jo je s prve s približno 14 metrov v levi spodnji kot vrat Emersona pospravil Bukayo Saka.

Preobrat je z zanesljivo izvedeno 11-m začel Riyad Mahrez. Foto: Reuters

V 57. minuti je z bele točke izenačil Riyad Mahrez. Prekršek za najstrožjo kazen je napravil Granit Xhaka, ki je nepravilno zaustavil Bernarda Silvo. Kmalu zatem so gostje z veliko sreče obdržali izid 1:1. Aymeric Laporte je nespretno z glavo podajal Edersonu, z golove črte je žogo odbil Nathan Ake, nato pa je Gabriel Martinelli meril mimo vrat. Ko je potem brazilski vratar poslal žogo proti sredini, je Arsenal ostal z igralcem manj, saj je Gabriel podrl Gabriela Jesusa in si prislužil drugi rumeni karton.

Tri točke je City osvojil v tretji minuti sodnikovega dodatka. Kevin De Bruyne je poslal predložek z desne strani. Odbil je Rob Holding, a le do Laporta, potem pa je žoga nekoliko srečno prišla do Rodrija, ki jo je spravil za hrbet Aarona Ramsdala.

Davinson Sanchez je v 96. minuti zadel z glavo. Foto: AP

Sanchez zagotovil zmago Tottenhamu v 96. minuti
Tottenham se je Arsenalu približal na dve točki. Watford je izgubil proti izbrancem Antonia Conteja z 0:1. Edini zadetek na stadionu Vicarage Road je v 96. minuti z glavo dosegel Davinson Sanchez. Žogo je iz bližine zabil v mrežo, potem ko je Heung Min Son odlično podal s prostega strela z leve strani.

Lanzini zrežiral zmago West Hama
Na zadnji sobotni tekmi je Crystal Palace izgubil proti West Hamu z 2:3. Gostje so vse tri gole dosegli v prvem polčasu, dva je prispeval Manuel Lanzini. Varovanci Patricka Vieire so se prebudili prepozno.

Mikolenko prišel k Evertonu
Everton se je okrepil z ukrajinskim levim bočnim branilcem Vitalijem Mikolenkom, ki je bil do zdaj soigralec Benjamina Verbiča pri kijevskem Dinamu. V klubu zneska za prestop niso razkrili, angleški mediji pa so poročali, da so za 22-letnika Liverpoolčani odšteli dobrih 20 milijonov evrov. Mikolenko, ki je za Ukrajino igral na 21 tekmah, je podpisal štiriletno pogodbo do junija 2026.

"Vedno sem sanjal o igranju v angleški ligi. Star sem 22 let, a se ne počutim kot mladenič. Imam izkušnje z evropske ravni, upam pa, da bom še napredoval kot igralec," je za klubsko televizijo dejal Mikolenko, ki naj bi zamenjal Lucasa Digneja. Ta se je znašel na stranskem tiru pri trenerju Rafaelu Benitezu in ga povezujejo z odhodom k Brightonu ali Chelseaju.