Cristiano Ronaldo je dosegel 17 zadetkov v letošnji sezoni Premier lige. Več jih je le zvezdnik Liverpoola Mohamed Salah (22). Foto: AP

Po prvotnem sporedu angleškega prvenstva bi se velika tekmeca morala pomeriti 15. maja, a dan prej bo na sporedu finale Pokala FA na Wembleyju med Chelseajem in Liverpoolom.

Reece James, Timo Werner in Kai Havertz so že v prvem polčasu zapravili nekaj lepih priložnosti, blestel je vratar David de Gea.

Chelsea prehitro zapravil prednost
Gostje so bili nevarnejši tudi v drugem delu. Premoč so kronali po uri igre, ko je Reece James z desne strani poslal žogo pred vrata, Kai Havertz jo je z glavo podaljšal, Marcos Alonso pa je z volejem matiral Davida de Geo.

Marcos Alonso je poskrbel za zasluženo vodstvo Chelseaja po uri igre. Foto: AP

Le dve minuti po vodstvu je modrim za trenutek popustila zbranost. Nemanja Matić je prek obrambe poslal žogo do Cristiana Ronalda, ko jo je zabil pod prečko za 1:1.

Trener Chelseaja Thomas Tuchel je želel osvojiti vse tri točke, vstopila sta Christian Pulišić in Romelu Lukaku.

James stresel vratnico
Scott McTominay je deset minut pred koncem izgubil žogo, Londončani so izpeljali protinapad, ki ga je zaključil James, a je z roba kazenskega prostora zadel le vratnico.

Chelsea je imel precejšnjo premoč (streli 6:21, v okvir vrat 3:6, koti 2:9, posest žoge 35:65 %) in s točko vsekakor ne more niti zadovoljen.

United naslednjo sezono brez Lige prvakov
Rdeči vragi so znova razočarali navijače na Old Traffordu, zbralo se je 73.564 gledalcev. United se je dokončno poslovil od možnosti, da bi si za naslednje leto zagotovil nastop v Ligi prvakov. Za četrtouvrščenim Arsenalom zaostaja pet točk, odigral pa je že dve tekmi več.