Cristiano Ronaldo je dosegel že šest zadetkov v Premier ligi po prihodu na Old Trafford. Foto: EPA

Za rdeče vrage je bila to zadnja tekma, ki jo je vodil začasni strateg Michael Carrick. Nekdanji pomočnik Oleja Gunnarja Solskjaerja se je izkazal (zmaga nad Villarealom in remi s Chelseajem na Stamford Bridgeu). Novi trener Ralf Rangnick si je tekmo ogledal s tribune.

Rangnick bo debitiral v nedeljo
Britanske oblasti so Rangnicku podelile delovno dovoljenje, kar pomeni, da lahko začne opravljati dolžnosti glavnega trenerja Manchester Uniteda. 63-letni Nemec se bo medijem predstavil v petek in v nedeljo proti Crystal Palaceu prvič prevzel vodenje rdečih vragov.

Rangnick bo kot glavni trener na klopi rdečih vragov do konca sezone, za šestmesečno obdobje, potem pa bo pri Unitedu predvidoma dve leti opravljal naloge svetovalca.

Martin Ödegaard je izenačil na 2:2, a je nato v 70. minuti zakrivil najstrožjo kazen za gostitelje. Foto: EPA

Smith Rowe zatresel mrežo, ko je de Gea ležal na golovi črti
Arsenal je povedel v 13. minuti z zelo nenavadnim zadetkom, ko je domači vratar David de Gea, potem ko ga je pohodil soigralec Fred, v bolečinah obležal na golovi črti. Sodnik Martin Atkinson ni prekinil igre, s strelom z roba kazenskega prostora pa je žogo v mrežo poslal Emile Smith Rowe. Igralci rdečih vragov in trener Carrick so bili ogorčeni, a je tudi videosodnik po dolgi prekinitvi potrdil zadetek.

Fernandes končal strelski post
Minuto pred koncem prvega dela je Bruno Fernandes prekinil dolg strelski post in na 100. tekmi v dresu Uniteda poskrbel za izenačenje. Portugalec je bil natančen s petih metrov z desno nogo po podaji Freda.

Ödegaard hitro izničil zaostanek topničarjev
Zelo razburljiv je bil tudi drugi polčas. V 52. minuti je Marcus Rashford z desne strani prodrl v kazenski prostor in podal pred vrata, kjer je Ronaldo z desetih metrov poslal žogo v mrežo. To je bil njegov jubilejni 800. gol v karieri. Veselje rdečih vragov je tri minute zatem skalil Martin Ödegaard z izenačenjem za 2:2, žogo je z desno nogo poslal v malo mrežico po podaji Gabriela Martinellija z desne strani.

Ralf Rangnick bo v nedeljo prvič vodil ekipo v tujini. Zadnje četrt stoletja je bil trener v Bundesligi. Vodil je Ulm, Stuttgart, Hannover, Hoffenheim, Schalke in RB Leipzig. V zadnji sezoni je skrbel za razvoj mladih igralcev pri moskovski Lokomotivi. Foto: EPA

Ronaldo natančen z bele točke
Odločitev je padla v 70. minuti, ko je Jadon Sancho v kazenskem prostoru zaposlil Freda. Ödegaard je Brazilca podrl, a se Atkinson pri startu od zadaj ni odločil za najstrožjo kazen. Takoj se je oglasil videosodnik in glavni delivec pravice si je ogledal posnetek ob stranski črti. Ronaldo je z močnim strelom po sredini vrat matiral Aarona Ramsdala.

Topničarji se niso predali. V 78. minuti je imel najlepšo priložnost za izenačenje Pierre-Emerick Aubameyang, ki mu s štirih metrov ni uspelo matirati Davida de Gee. Trener Mikel Arteta je napadalca iz Gabona takoj zatem zamenjal, vstopil je Alexandre Lacazette, a zaključni pritisk Arsenala ni obrodil sadov.

Konec niza neporaženosti Arsenala
Topničarji so doživeli prvi poraz na medsebojnih tekmah po treh letih. Na prejšnjih šestih srečanjih so trikrat premagali United, tri tekme pa so se končale z neodločenim izidom. To je bila prava zmaga vragov po 29. aprilu 2018, ko je bilo na Old Traffordu 2:1.

Zmaga Tottenhama teden dni po šoku v Mariboru
Tottenham je ugnal Brentford z 2:0. To je bila prva tekma za izbrance Antonia Conteja po šokantnem porazu v Ljudskem vrtu proti Muri prejšnji četrtek. Sergi Canos je zadel lastno mrežo v 12. minuti, Heung-Min Son pa je sredi drugega polčasa postavil končni izid.