20-letni Conor Bradley se je izkazal z zadetkom in dvema podajama. Foto: Reuters

Nogometaši Liverpoola so temelje za zmago postavili v prvem polčasu, ko sta po dominantni predstavi zadela Diogo Jota (v 23. minuti) in desni bočni branilec Conor Bradley (39.). Ta je podal za prvi gol, nakar se je Jota prerinil med dvema branilcema v kazenski prostor in matiral vratarja Đorđeja Petrovića. Pri drugem zadetku je imel Bradley na desni strani veliko prostora, stekel proti vratom in z diagonalnim strelom natančno meril v daljši kot.

Prednost gostiteljev bi lahko bila že ob odmoru še izrazitejša, če bi Darwin Nunez v sodnikovem dodatku po prekršku Benoita Badiashila nad Joto izkoristil 11-metrovko, a je stresel vratnico. Skupaj mu je okvir vrat preprečil zadetek kar štirikrat (!), s čimer je postal prvi nogometaš po 20 letih s tem dosežkom v angleškem prvenstvu.

Jürgen Klopp, ki je v petek sporočil, da bo po sezoni zapustil Liverpool, je bil po visoki zmagi navdušen. To je bila jubilejna 200. zmaga redsov pod njegovim vodstvom. Foto: Reuters

Najmlajši z zadetkom in podajo po Sterlingu

V drugem polčasu sta mrežo zatresla Dominik Szoboszlai (65.) z glavo po predložku Bradleyja z desne strani in Luis Diaz (79.). Edini strelec za Londončane je bil Christopher Nkunku (71.). Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 13:3. Liverpool v tej sezoni v nobenem tekmovanju še ni izgubil na domačem stadionu.

Bradley, ki se je v pretekli sezoni kot posojen nogometaš kalil v tretji ligi pri Boltonu, jeseni v kvalifikacijah za Euro 2024 na dveh tekmah Severne Irske proti Sloveniji ni igral zaradi poškodbe hrbta. V ekipo se je vrnil na začetku decembra, ta mesec pa redno začenja tekme v prvi postavi Liverpoola, kjer je zamenjal rekonvalescenta po poškodbi Trenta Alexandra-Arnolda.

Postal je najmlajši nogometaš tega kluba z zadetkom in podajo na isti tekmi po Raheemu Sterlingu pred desetimi leti. Sterling je tokrat igral za tekmece iz Londona.

Julian Alvarez je bil dvakratni strelec na Etihadu. Foto: Reuters

Alvarez si je za 24. rojstni dan poklonil dva zadetka

Redsi imajo še naprej pet točk prednosti pred Cityjem in Arsenalom, Chelsea je šele na 10. mestu. Za varovance Pepa Guardiole je proti predzadnjemu Burnleyju v prvem polčasu oba gola dosegel Julian Alvarez (v 16. minuti z glavo in v 22. minuti), ki je praznoval 24. rojstni dan, na začetku drugega pa je že po 25 sekundah na 3:0 povišal Rodri. Poraz gostov je v 93. minuti iz bližine ublažil Ameen Al Dakhil.

Prvič v tej sezoni je v začetni postavi igral Kevin De Bruyne, ki je s prostega strela podal za drugi zadetek Alvareza in začel akcijo za tretji gol. Erling Haaland je dobil priložnost v zadnjih 20 minutah, potem ko je prejšnjih deset tekem izpustil zaradi poškodbe.

Trener Burnleyja je nekdanji kapetan Cityja Vincent Kompany.

Topničarji so bili že v torek v gosteh z 1:2 boljši od Nottinghama. V nedeljo ob 17.30 bo na Emiratesu derbi med Arsenalom in Liverpoolom.