Bruno Guimaraes je v Newcastle prišel v zadnjem prestopnem roku. Foto: Reuters
Navijači srak so prepričani, da prihaja precej uspešnejše obdobje. Foto: Reuters

Newcastle je večino sezone preživel na zadnjih treh mestih, ki vodijo v nižji rang tekmovanja, a relativno uspešna zima (ko so bili v devetih krogih neporaženih, skupaj so osvojili kar 21 točk), jih je peljala v zeleno območje. Po novi zmagi pa jih nad območjem izpada loči že kar 12 točk.

Gostje so sicer povedli v 19. minuti, ko je zadel Ademola Lookman. Po kotu je žoga prišla do osamljenega Angleža z nigerijskim potnim listom, ki je lisice povedel v vodstvo. Gostitelji so izenačili 11 minut pozneje, ko je bil natančen Bruno Guimaraes, tudi on je zadel po podaji iz kota.

Po trčenju z Nikolo Vlašićem se je v prvem polčasu tekme West Ham - Burnley huje poškodoval igralec Burnleyja Ashley Westwood. Westwood je obležal, igralci obeh taborov so bili močno zaskrbljeni (Vlašić je bil v solzah), saj je bilo očitno, da gre za hujšo poškodbo. Takoj so ga odpeljali v bolnišnico, kjer so ugotovili, da ima Westwood zlomljen gleženj. Foto: Reuters

Guimaraes prvič zabil dva gola
Odločitev o zmagovalcu je padla v peti minuti sodnikovega podaljška v drugem polčasu. Podal je Joe Willock, žoga je rahlo spremenila smer in prišla prav v smer Guimaraesa, 24-letni Brazilec je tako prvič za srake zabil dva gola.

Točka za Burnley
Zato pa precej več dela za obstanek čaka Burnley, ki je potreboval tri točke na gostovanju pri West Hamu. Dolgo je kazalo na zmago, saj je dobil prvi polčas z 1:0, na koncu pa se je moral zadovoljiti s točko.

Londonska velikana izgubila z 1:0
Preostale tekme so bile odigrane v soboto, kjer bo še napeto v boju za četrto mesto, ki še zadnje vodi v Ligo prvakov. Londonska kluba Tottenham in Arsenal sta namreč izgubila z 1:0. Spursi so doma klonili pred Brigtonom (Leandro Trossard je zabil v 90. minuti), topničarji pa so izgubili pri Southamptonu (v 44. minuti je zadel Jan Bednarek).

Ronaldo zabil hat-trick
V igro se je tako vrnil Manchester United, ki je v tekmi preobratov ugnal Norwich s 3:2. Vse tri zadetke za rdeče vrage je dosegel Cristiano Ronaldo. Gostitelji so po dveh njegovih golih po dobre pol ure vodili z 2:0. Portugalec je najprej zadel z vtekanjem v prazen prostor, drugič pa je bil najvišji v skoku. A gostje so v razmiku le sedmih minut izenačili, gol in podajo sta vpisala Kieran Dowell in Teemu Pukki. 37-letni veteran je tekmo odločil v 76. minuti, ko je zadel s prostega strela.

Ronaldo je takole dokončal drugi hat-trick v sezoni. Foto: EPA

Bo ostal v gledališču sanj?
Vseeno se vse glasnejše govorice, če bo Ronaldo naslednje leto še ostal na Old Traffordu. "Na koncu to ni moja odločitev. Ronaldo ima v pogodbi še eno leto, a to odločitev bo sprejel nov trener v dogovoru z vodstvom kluba. A tako kot proti Tottenhamu in danes je pokazal, da je še vedno dovolj dober, da obrne tekmo. Ni čudno, da je dosegel največ golov v zgodovini nogometa," je črto pod tekmo potegnil začasni trener Ralf Rangnick. Naslednje leto ga bo najbrž zamenjal nizozemski strokovnjak Erik ten Hag.