Bukayo Saka je postavil izid ob polčasu. Foto: Reuters

Topničarji so bili preprosto boljši tekmec, razred zase so bili predvsem v prvem polčasu, ki so ga dobili s kar 3:0. Po podaji Bukaya Sake je mrežo Tottenhama z rutiniranim zaključkom v 12. minuti načel Emile Smith-Rowe.

Trener Arsenala Mikel Arteta proslavlja zmago s Kieranom Tierneyjem. Foto: Reuters

Ta se je po slabe pol ure igre izkazal s podajo Pierru-Emericku Aubameyangu, potem ko se je spretno otresel Davinsona Sancheza. Aubameyang je brez težav zatresel mrežo za 2:0. Že v 34. minuti je vodstvo na 3:0 povišal Saka. Angleški reprezentančni napadalec se je nekako prebijal skozi kazenski prostor tekmeca in premagal nemočnega Huga Llorisa.

Navijači topničarjev so bili v ekstazi, dobra igra njihovih ljubljencev pa se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, v katerem so varovanci Mikela Artete mirno nadzorovali potek tekme.

Tottenham je iskal zadetek upanja, nazadnje ga je našel dobrih deset minut pred iztekom rednega dela srečanja, ko je žogo s kančkom sreče pod prečko poslal Heung-min Son.

Kljub vsemu ni kazalo, da bi se Tottenham lahko vrnil, a je vseeno za nekaj vročih trenutkov v 92. minuti poskrbel Lucas Moura, ki je silovito sprožil in zatresel prečko, potem ko je vratar Aaron Ramsdale njegov poskus odbil v okvir vrat.