Pierre-Emerick Aubameyang in Emile Smith Rowe se veselita edinega zadetka na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters

Arsenal je še drugič v sezoni ugnal večne tekmece. Na Boxing Day je bil boljši s 3:1, tokrat pa je imel veliko sreče, saj so bili gostitelji precej boljši.

S tem so v boju za uvrstitev v Ligo prvakov podaljšali upanje tudi Chelseajevim najbližjim konkurentom, West Hamu, Liverpoolu, Tottenhamu in Evertonu, ki še imajo vsaj teoretične možnosti za četrto mesto.

Kepa preprečil avtogol Jorginha, Smith Rowe pa na pravem mestu
Prvo veliko priložnost je imel Chelsea. Kai Havertz je v 11. minuti krenil sam proti vratarju Berndu Lenu, a je streljal prek vrat.

V 16. minuti je Jorginho nenatančno podal žogo nazaj proti vratarju Kepi Arrizabalagi. Usmeril jo je proti vratom, čuvaj mreže pa tega ni pričakoval. Z golove črte jo je s skrajnimi močmi odbil v polje. Pierre-Emerick Aubameyang je z leve strani našel osamljenega Emila Smith-Rowa, ki je žogo od vratnice poslal v mrežo. Do odmora je dve priložnosti za izenačenje zapravil Mason Mount.

Kurt Zouma in Olivier Giroud sta v isti akciji zadela prečko. Foto: Reuters

Zadetek Pulišića razveljavljen
Po uri igre je Christian Pulišić z glavo zatresel mrežo iz bližine, a je bil očitno v prepovedanem položaju. Videosodnik je zadetek takoj razveljavil.

Zouma in Giroud stresla prečko
Trener Chelseaja Thomas Tuchel je v igro poslal Olivierja Girouda in Hakima Ziyecha. Modri so močno pritisnili. V 90. minuti so gostitelji v enem napadu dvakrat zadeli prečko. Najprej je z glavo poskusil Kurt Zouma, a je Leno preusmeril žogo v okvir vrat, nato pa je Giroud z volejem znova stresel prečko.

Chelsea je imel 68-odstotno posest žoge in tudi precej več strelov (19:5, 5:2 v okvir vrat), izvajal je devet kotov, a mu nikakor ni uspelo izenačiti.