Zgolj dve uri pred začetkom so tekmo med Aston Villo in Burnleyjem na Villa Parku zaradi okužb z novim koronavirusom pri gostiteljih odpovedali. Foto: Reuters

Že pred soboto so preložili obračune med Manchester Unitedom in Brightonom, Southamptonom in Brentfordom, Watfordom in Crystal Palaceom ter West Ham Unitedom in Norwich Cityjem. Nazadnje so preložili še srečanje med Aston Villo in Burnleyjem.

To so storili zgolj dve uri pred predvidenim začetkom tekme, razlog pa je bil povečano število okužb z novim koronavirusom, ekipo sicer pestijo tudi številne poškodbe nogometašev. Posledično sta v soboto tekmo odigrala le Leeds United in Arsenal.

Termini nedeljskih tekem – ena (Everton – Leicester City) je bila že pred časom preložena – za zdaj ostajajo nespremenjeni. Ob 15. uri bosta na Molineuxu obračun začela Wolverhampton in Chelsea, na St. James's Parku še Newcastle United in Manchester City. Krog se bo sklenil s tekmo v severnem Londonu, kjer bo Tottenham gostil Liverpool.

Arsenal je brez večjih težav ugnal Leeds United v gosteh. Foto: EPA

Gladka zmaga Arsenala na Elland Roadu
Na Elland Roadu so nogometaši Arsenala s 4:1 ugnali Leeds United, že v prvem polčasu je dvakrat v polno zadel Gabriel Martinelli. Najprej v 16. minuti, ko je bil v kazenskem prostoru nasprotnika na pravem mestu ob pravem času in je žogo zabil za hrbet nemočnega vratarja Illana Meslierja. Vodstvo svoje ekipe je podvojil po slabe pol ure igre, ko je po lepi akciji in krasni podaji Granita Xhake uspel s strelom v spodnji levi kot. Še pred odmorom je na 0:3 povišal Bukayo Saka. Angleški reprezentančni napadalec, eden izmed tragičnih junakov finala letošnjega evropskega prvenstva, se je zadetka veselil, potem ko se je po njegovem strelu žoga odbila od Luka Aylinga in končala v mreži. V nadaljevanju so gledalci videli še dva zadetka. Najprej je častni gol z 11-m dosegel Raphinha, končni izid pa je v 84. minuti postavil Emile Smith-Rowe, ki je šest minut predtem na zelenici zamenjal Sakaja. 21-letni vezist je zadel s polvolejem.

MANCHESTER CITY    17 13 2  2 40:9  41
LIVERPOOL          17 12 4  1 48:13 40
CHELSEA            17 11 4  2 39:12 37
ARSENAL            17  9 2  6 23:22 29
WEST HAM           17  8 4  5 28:21 28
MANCHESTER UTD.    16  8 3  5 26:24 27
TOTTENHAM          14  8 1  5 16:17 25
WOLVERHAMPTON      17  7 3  7 13:14 24