Cristiano Ronaldo, ki naj bi želel zapustiti klub, je bil razočaran nad razpletom tekme na Old Traffordu. Brighton je na desetem ligaškem obisku na tem stadionu zmagal prvič, predtem je domov samo enkrat odnesel točko. Foto: Reuters

Prvič se je veselil v 30. minuti po akciji Leandra Trossarda in nekdanjega Unitedovega napadalca Dannyja Welbecka, ko je žogo pospravil v mrežo po podaji na bolj oddaljeno vratnico, drugič devet minut pozneje po slabem posredovanju vratarja Davida de Gee, ki je po nizkem strelu Sollyja Marcha žogo odbil naravnost h Grossu.

V nadaljevanju so kljub pritisku in vstopu v igro Cristiana Ronalda (v 53. minuti) gostitelji samo znižali zaostanek, potem ko je Alexis Mac Allister po zmedi v kazenskem prostoru v 68. minuti dosegel avtogol. V končnici tekme je bolj kazalo na nov zadetek Brightona kot na izenačenje domačih.

31-letni vezist Pascal Gross, ki je član Brightona od leta 2017 (prišel je iz Ingolstadta), je v Premier ligi proti Manchester Unitedu dosegel že šest zadetkov. Toliko jih ni proti nobenemu drugemu tekmecu, proti vsem preostalim je bil uspešen največ trikrat. Foto: Reuters

Po majskih 4:0 nova boleča zaušnica Brightona

Rdeči vragi so v pretekli sezoni zasedli šesto mesto, v prestopnem roku do tega trenutka v klub niso pripeljali odmevnejših okrepitev, zdaj so še pokleknili že na uvodni oviri, zato njihovi navijači nimajo razlogov za zadovoljstvo. Agonija se kljub menjavam trenerjev (pred ten Hagom sta na vročem stolčku sedela Ralf Rangnick in Ole Gunnar Solskjär) noče končati.

V prvi postavi sta začela tudi novinca Lisandro Martinez in Christian Eriksen, a se United ni znal izogniti še drugemu zaporednemu porazu proti Brightonu, ki ga je maja doma ponižal kar s 4:0 in se na koncu veselil devetega mesta, najboljšega dosežka v klubski zgodovini.

Dva strela, dva zadetka

Na zadnji tekmi uvodnega kroga je bil prvak Manchester City v gosteh z 0:2 boljši od West Hama. Dvakrat je mrežo zatresla zvezdniška okrepitev Erling Haaland, v 36. minuti z 11-metrovke (podrl ga je vratar Alphonse Areola) in v 65. minuti po podaji Kevina De Bruyneja. To sta bila edina dva Cityjeva strela v okvir vrat na tekmi, medtem ko je bilo razmerje v posesti žoge kar 76:24 odstotkov.

Erling Haaland je zablestel že na svojem debiju v angleškem prvenstvu. Foto: Reuters