18-letni Liverpoolčan Curtis Jones je v 71. minuti dosegel zadetek, o katerem je sanjal kot otrok. Foto: Reuters

Trener rdečih Jürgen Klopp, ki vsako leto decembra in januarja benti nad napornim ritmom tekem v Angliji, je za mestni obračun odpočil praktično vse ključne igralce iz standardne enajsterice in na zelenico poslal mlado, neizkušeno ekipo.

Priznanemu strategu Carlu Ancelottiju, ki je ob koncu prejšnjega koledarskega leta vodil Napoli, v njegovem prvem Merseyside derbiju ni uspelo ugnati Liverpoola. Foto: Reuters

Ta se je z najboljšo mogočo enajsterico Evertona, ki ji je z roba igrišča poveljeval Carlo Ancelotti, dobro kosala. Aktualni evropski in svetovni prvaki so imeli težave z nasprotnikom le v prvem delu, ko je Dominic Calvert-Lewin zapravil kopico lepih priložnosti.

V nadaljevanju so bili gostitelji nevarnejši, trenutek odločitve pa je nastopil v 71. minuti, ko je 18-letni Liverpoolčan Curtis Jones z roba kazenskega prostora mojstrsko zavrtinčil žogo in jo poslal ob stičišču vratnice in prečke v gol. Evertonov vratar Jordan Pickford je bil povsem nemočen.

Do konca srečanja je modra ekipa iz mesta Beatlov večkrat resneje pritisnila na domači gol in iskala izenačenje, a je Liverpoolova obramba zdržala in poskrbela za veliko veselje privržencev šestkratnih evropskih prvakov.

Pokal FA, 3. krog, tekme prvoligašev

LIVERPOOL - Everton 1:0 (0:0)
Jones 71.

Liverpool vs Everton( id: 20172631 datum: 6.0.2020)

CHELSEA - Nottingham Forrest 2:0 (2:0)
Hudson-Odoi 6., Barkley 33.

Chelsea vs Nottingham Forest( id: 19281536 datum: 6.0.2020)
Ross Barkley je po dobre pol ure igre na Stamford Bridgeu dosegel drugi zadetek Chelseaja proti dvakratnemu evropskemu prvaku Nottingham Forestu. Foto: Reuters

Zabaleta 74., Fornals 94.

SOUTHAMPTON - Huddersfield Town 2:0 (0:0)
Smallbone 47., Vokins 87.
Gorenc Stanković (Huddersfield) je igral vso tekmo.

Tottenham je remiziral na Riversidu v Middlesbroughu. Foto: Reuters

ROCHDALE - NEWCASTLE 1:1 (0:1)

BURNLEY - Peterborough 4:2 (3:1)

Brighton - SHEFFIELD WEDNESDAY 0:1 (0:0)

FULHAM - Aston Villa 2:1 (0:0)

Preston North End - NORWICH CITY 2:4 (0:3)

WATFORD - TRANMERE 3:3 (3:0)
RK: Pereyra 89./Watford

WOLVERHAMPTON - MANCHESTER UNITED 0:0

LEICESTER CITY - Wigan 2:0 (2:0)
Pearce 19./ag, Barnes 40.

MANCHESTER CITY - Port Vale 4:1 (2:1)
Zinchenko 19., Agüero 42., Harwood-B. 58., Foden 76.; Pope 35.

William Smallbone je takole dosegel zadetek proti Huddersfield Townu, za katerega je Jon Gorenc Stanković odigral vso tekmo. Gostitelji s St. Marys' so zmagali z 2:0. Foto: Reuters

BOURNEMOUTH - Luton 4:0 (1:0)

Ponedeljek ob 20.56:
ARSENAL - LEEDS UNITED

Če se bodo tekme končale z neodločenim izidom, bo na vrsti ponovljena tekma. Zamenjal se bo gostitelj.