Timo Werner
Timo Werner "izgubljen" v grozdu nogometašev West Bromwicha. Foto: Reuters

To je bil prvi poraz Londončanov po 14 tekmah. V nizu neporaženosti v vseh tekmovanjih je Chelsea prejel le dva zadetka.

Začetek tekme ni kazal na takšen razplet. Gostitelji so v 27. minuti povedli, Christian Pulisic je v mrežo pospravil odbito žogo po vratnici Marcosa Alonsa s prostega strela.

Najbrž odločilni trenutek tekme se je zgodil dve minuti pozneje, ko si je domači branilec Thiago Silva prislužil drugi rumeni karton in moral predčasno v slačilnico.

Številčno premoč so gosti izkoristili v sodniškem podaljšku prvega polčasa, ko so dosegli kar dva zadetka. Obakrat je bil strelec Matheus Pereira. Sledila sta še dva gola po protinapadu. V 63. minuti je na 3:1 povišal Callum Robinson iz voleja po predložku Darnella Furlonga, pet minut pozneje pa na 4:1 Mbaye Diagne po podaji Pereire.

Do konca tekme sta zadela še rezervist Mason Mount za gostitelje iz bližine in Robinson še enkrat za goste, ki jih vodi Sam Allardyce.

City naredil še korak proti naslovu

Manchester City se je še bolj približal naslovu, potem ko je z 2:0 v gosteh dobil derbi proti tretjeuvrščenemu Leicestru. Varovanci Pepa Guardiole so bili že v prvem polčasu boljši tekmec, Kevin de Bruyne je s prostega zadel prečko, zmago pa so si zagotovili v drugem. Na gol so čakali do 58. minute, ko je mrežo zatresel Benjamin Mendy. V 74. minuti je končni izid postavil Gabriel Jesus.

City se je Leicestru tako oddolžil za poraz v prvem delu prvenstva na Itihadu, kjer so gosti zmagali s 5:2.

Dva zadetka Jote, en Salaha

Tudi na drugem sobotnem derbiju med Arsenalom in Liverpoolom (0:3) so bili vsi zadetki doseženi v drugem polčasu. Trenerju redsov Jürgenu Kloppu je uspela menjava, saj je vodilni zadetek v 64. minuti dosegel Diogo Jota, ki je v igro vstopil le tri minute pred tem. Portugalec je z glavo izkoristil natančno podajo Trenta-Alexandra Arnolda z desne strani in z glavo poslal žogo v mrežo.

Jota je v 82. minuti iz bližine prispeval tudi tretji gol Liverpoola, vmes pa je bil uspešen še Mohamed Salah, ki je zadel po samostojnem prodoru. Vratarju Berndu Lenu je žogo za hrbet poslal kar med nogama. Egipčan je z 18 goli trenutno najboljši strelec lige. Na 150 tekmah v angleškem prvenstvu je skupaj zbral že 93 zadetkov.

Liverpool se je Chelseaju približal le na dve točki zaostanka, tako da bo boj za četrto mesto, ki še vodi v Ligo prvakov, še zanimiv.