Jorginho je ohranil mirno kri. Foto: Reuters

Najbolj napeto je bilo na Stamford Bridgeu, kjer je Chelsea premagal Leeds s 3:2. Gledalci so videli kar tri enajstmetrovke, prvo so izkoristili gostje, ko je Raphinha v 28. minuti dosegel prvi gol na tekmi. Izid je še pred koncem prvega polčasa izenačil Mason Mount, ki je bil na pravem mestu po podaji Marcosa Alonsa.

Jorginho izkoristil dve 11-metrovki
V drugem polčasu je Raphinha podrl Antonia Rüdigerja, kazenski strel je suvereno izkoristil Jorginho. V 82. minuti je v igro za goste vstopil Joe Gelhardt in že minuto pozneje s prvim dotikom matiral domačega vratarja. Da so vse točke ostale doma, je v 94. minuti poskrbel Jorginho, ki je še enkrat zanesljivo izvedel 11-metrovko (tokrat je Rüdigerja podrl Mateusz Klich).

Sterling se je veselil okroglega jubileja. Foto: Reuters

Po nastreljeni roki natančen Sterling
Vodilni Manchester City je premagal Wolverhampton z 1:0. Sinjemodri so celotni drugi polčas igrali z nogometašem več, saj je pri gostih Raul Jimenez v razmiku vsega 31 sekund tik pred polčasom prejel dva rumena kartona. A City se je dolgo mučil za edini gol, na koncu pa ga je dosegel z bele točke. Jon Moss se je v 66. minuti dolgo odločal, ali naj nastreljeno roko Joaa Moutinha kaznuje z 11-metrovko ali ne. VAR je na koncu to prisodil, strel pa je izkoristil Raheem Sterling, ki se je veselil 100. gola v angleškem prvenstvu.

Grešil ni niti Salah. Foto: Reuters

Odgovornost prevzel Salah
Z enakim izidom je Liverpool ukanil Aston Villo, tudi v tem primeru pa je odločala 11-metrovka. Tyrone Mings je v 67. minuti podrl Mohameda Salaha, egipčanski princ Anfielda je nato prevzel odgovornost in kronal domačo premoč. Trener Aston Ville je sicer legenda Liverpoola Steven Gerrad, ki je za redse odigral 710 tekem.

Tudi Ronaldo zadel z bele točke
Zanimivo, na podoben način je na gostovanju zmagal tudi Manchester United, ki je z golom Cristiana Ronalda zmagal v Norwichu (0:1) in splezal na peto mesto. Najbolj suvereno je slavil Arsenal, ki se je znesel nad Southamptonom (3:0).