Willy Boly si je pri zadetku pomagal z roko, česar pa sodnik ni videl. Foto: Reuters
Topničarji so le osvojili prve tri točke. Foto: Reuters
Mohamed Salah
Mohamed Salah je zadel za tretjo zmago Liverpoola, ki še ni prejel zadetka v letošnji sezoni. Foto: EPA

Wolverhampton, novinec v Premier ligi, je povedel v 57. minuti. Podajo Joaa Moutinha z leve strani je izkoristil Willy Boly, pri čemer je sodnik spregledal, da si je Francoz pomagal z roko. Branilci naslova angleškega prvaka so izenačili po prekinitvi v 69. minuti. S prostega strela je podal Ilkay Gündogan, strelec pa je bil (z glavo) Aymeric Laporte. To je njegov prvi zadetek v dresu Cityja, kamor je letos prišel iz Athletic Bilbaa.

Manchester City je trikrat zadel okvir vrat, od tega dvakrat Sergio Agüero, nazadnje (s prostega strela) v peti minuti sodnikovega dodatka.
Guardiola zadovoljen s točko
"Mislim, da smo osvojili točko. Njihov vratar je bil odličen, priigrali pa smo si veliko priložnosti. Sploh se ne pritožujem, saj se zavedam, da ima Wolverhampton odlično ekipo. Tekma je bila zelo dobro, tekmec je igral odličen nogomet," je poudaril trener prvakov Pep Guardiola.

Jokerja Lacazette in Welbeck rešila topničarje
Unai Emery se je veselil prve zmage na klopi Arsenala. Topničarji, ki so v uvodnih dveh krogih ostali brez točke proti Manchester Cityju (0:2) in Chelseaju (2:3), so premagali West Ham s 3:1. Gostje so povedli, ko je kapetan Marko Arnautović zadel z desno nogo z roba kazenskega prostora v 25. minuti po podaji Felipeja Andersona. Pet minut zatem je izenačil Nacho Monreal, ki je s petih metrov zabil žogo v mrežo.

V 70. minuti je rezervist Alexandre Lacazette skušal podati pred vrata z volejem, žoga pa se je od Isse Diopa odbila v mrežo. Tudi končni izid je postavil joker. Danny Welbeck je unovčil podajo Hectorja Bellerina v sodnikovem dodatku.
"Res je bila to pomembna zmaga. Še posebej, ko smo se znova znašli v zaostanku. Zadovoljen sem z drugim polčasom. Po dveh porazih nam ni bilo lahko. Vsekakor imamo še veliko prostora za napredek," je poudaril Emery.

3. krog se bo končal v ponedeljek z derbijem med Manchester Unitedom in Tottenhamom.