Gabriel Jesus je izkoristil 'darilo' vratarja Nicka Popa, ki je žogo po strelu Bernanda Silva odbil naravnost vanj. Foto: EPA

Če je Burnley letos prekinil dolg niz neporaženosti Cityjevega največjega tekmeca iz zadnjih let na Anfieldu Liverpoola (0:1), je bil tokrat proti ekipi iz Manchestra povsem nemočen.

Raheem Sterling je zaključil lepo moštveno akcijo za 0:2 in potrdil zmago Manchester Cityja na Turf Mooru. Foto: EPA

Varovanci Pepa Guardiole, ki nazadnje polnega izkupička prvenstvenih točk niso osvojili 15. decembra lani proti West Bromwichu (1:1), so svoje delo opravili že v prvem polčasu. Že v 3. minuti je mrežo zatresel Gabriel Jesus, ki je žogo po ubranjenem strelu Bernarda Silve z glavo pospravil v mrežo za 0:1.

Vodstvo so gostje z Etihada podvojili v končnici prvega polčasa, ko je krasno moštveno akcijo po podaji Ilkaya Gündogana iz neposredne bližine zaključil Raheem Sterling.

Cityjeva prevlada se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, a je Popova mreža obmirovala do zadnjega sodnikovega žvižga. Edino resno priložnost so gostitelji zapravili po dobri uri igre, ko je Johann Berg Gudmundsson z volejem sprožil malce čez vrata.

Manchester City je tako postal prva ekipa po Arsenalovi med marcem in avgustom 2002, ki je dobila 13 zaporednih tekem v vseh tekmovanjih.

Liverpoolov rezervni vratar Caoimhin Kelleher je bil nemočen ob strelu Stevena Alzateja. Foto: EPA

Velik spodrsljaj Liverpoola
City se bo v derbiju naslednjega kroga pomeril z Liverpoolom, ki pa si je na Anfieldu privoščil nov velik spodrsljaj. Potem ko je zadnjo domačo prvenstveno tekmo izgubil proti Burnleyju, je moral tokrat premoč priznati še Brightonu, ki je slavil z 1:0. Edini zadetek na tekmi je dosegel Steven Alzate, ki je izkoristil zmedo v kazenskem prostoru gostiteljev in napako Nathaniela Williamsa. Ta je dobil priložnost v osrčju obrambe Liverpoola, potem ko Jürgen Klopp ne more računati na trojico Virgil van Dijk-Joe Gomez-Joel Matip. Prav vsi bodo zaradi težjih poškodb najverjetneje izpustili celotno sezono, pred začetkom tekme je zaradi bolezni ostal še brez prvega vratarja Alissona Beckerja.

Liverpoolčanom nikakor ni uspelo razviti želene igre, v napadu se je poznala odsotnost hitrega Sadia Maneja, premalo je bilo natančnih zaključnih podaj za uspeh. Priložnosti, ki so si jih priigrali, so zapravljali z nenatančnimi streli, najlepšo je v drugem polčasu po podaji Trenta Alexandra Arnolda zapravil Mohamed Salah, ki je z levico 'iz prve' sprožil mimo vrat.