Jeff Hendrick je z mojstrskiom volejem poskrbel za vodstvo Burnleyja. Foto: Reuters

Izbranci Mauriza Sarrija so imeli idealno priložnost, da se prebijejo celo na tretje mesto, saj so Tottenham, Arsenal in Manchester United ostali brez točk v tem krogu.

Burnley je povedel v 8. minuti, ko je Jeff Hendrick z volejem z roba kazenskega prostora matiral Kepo Arrizabalago. Štiri minute zatem je Eden Hazard mojstrsko preigraval na levi strani kazenskega prostora, nato pa podal do N'Goloja Kanteja, ki je z levico zatresel mrežo. Po četrt ure igre je Gonzalo Higuain zabil žogo pod prečko z dense sztani po podaji Cesarja Azpilicuete. Ashley Barnes je izenačil na 2:2 iz bližine v 24. minuti. To je bil njegov enajsti zadetek v letošnji sezoni.

Callum Hudson-Odoi, ki je bil pozimi blizu odhoda k Bayernu, je že končal sezono. Foto: Reuters

Konec sezone za Hudsona Odoija
Callum Hudson-Odoi si je štiri minute pred odmorom natrgal ahilovo tetivo. 18-letnika čaka ga daljše okrevanje. Veliko vprašanje je, če bo pripravljen do začetka nove sezone na začetku avgusta. Poškodoval se je tudi Kante, ki je prejel močan udarec v rebra in v drugem polčasu ni več igral. Zaključni pritisk modrih ni obrodil sadov in Burnley se je veselil velike točke na Stamford Bridgeu.

Trener Sarri je bil izključen tik pred koncem, ker se je večkrat razjezil na odločitev sodnika Kevina Friena. Motilo ga je, ker so gostje zavlačevali. V nedeljo čaka Chelsea derbi na Old Traffordu proti Manchester Unitedu, do konca sezone pa se bo nato srečal še z Watfordom in Leicesterjem.

Preložene tekme bodo odločilnega pomena
V torek in sredo bodo v Premier ligi na sporedu preložene tekme, ki bodo ključnega pomena za razvrstitev pri vrhu. Tottenham bo v torek gostil Brighton, v sredo se bosta pomerila Wolverhampton in Arsenal, mestni derbi med Unitred in Cityjem pa bo odločilen tudi v boju za naslov prvaka.