Martinelli je postal prvi najstnik, ki je dosegel 10 golov za Arsenal v sezoni na vseh tekmovanjih po dolgem času. To je nazadnje uspelo Nicolasu Anelki v sezoni 1998/99. Foto: Reuters

Čeprav sta bili ekipi izenačeni v posesti žoge na začetku, so bili nogometaši Chelseaja podjetnejši v napadu, nanizali so štiri priložnosti, med drugim je v 17. minuti prečko zadel Callum Hudson-Odoi.

Jorginho je prvi zadel na zanimivi tekmi. Foto: Reuters

Ko je bilo videti, da je Arsenal ustavil nalet gostiteljev, pa je sledila velika napaka Shkodrana Mustafija, ki je slabo vrnil žogo svojemu vratarju, žogo je prestregel Tammy Abraham, uspelo mu je preigrati vratarja Bernda Lena. Abrahama je ustavil David Luiz, zrušil ga je na tla v kazenskem prostoru, tako da je sodnik nekdanjemu igralcu Chelseaja pokazal rdeči karton, Chelsea pa je dobil tudi 11-metrovko. To je suvereno izvedel Jorginho.

Arsenalu je kljub igralcu manj uspelo izenačiti v 63. minuti, svoj tretji gol v Premier ligi je dosegel Martinelli. 18-letni Brazilec je po izvedenem kotu Chelseaja prišel do odbitka, bil je najhitrejši, stekel je na nasprotno stran, ni ga ustavil niti N' Golo Kante, ki mu je spodrsnilo. Martinelli je samostojno akcijo kronal z močnim strelom z vrha kazenskega prostora (1:1), vratar Kepa Arrizabalaga je bil nemočen.

V 84. minuti je Chelsea v novo vodstvo povedel Cesar Azpilicueta. Callum Hudson-Odoi je poslal žogo v kazenski prostor, Azpilicueta pa je pred vrati nastavil nogo, žoga je končala v levem spodnjem kotu.

S tem pa se navdušenje še ni končalo, v 88. minuti je izenačil Hector Bellerin. Streljal je z roba kazenskega prostora, natančno je meril v oddaljenejši vratarjev kot, kar je bilo neubranljivo za Arrizabalago.