Paul Pogba je z dvema goloma z bele točke Manchester Unitedu prinesel zmago in poln izkupiček točk. Foto: Reuters

Prvega v 19. minuti, potem ko je s prekrškom na robu kazenskega prostora Juana Mato ustavil Robert Snodgrass. Glavni sodnik Graham Scott je presodil, da se je prekršek zgodil znotraj kazenskega prostora, pokazal je na belo točko, s katere je francoski zvezdnik s strelom po sredini zadel za 1:0.

Felipe Anderson je na uvodu drugega polčasa izenačil izid na 1:1. Foto: Reuters

Gostitelji bi lahko podvojili vodstvo, a so zapravili svoje priložnosti, na uvodu drugega polčasa pa je Londončanom uspelo izenačiti. Manuel Lanzini je z leve strani poslal predložek na drugo vratnico, kjer je povsem neovirano do strela prišel Felipe Anderson. Vratar David De Gea ni imel možnosti. 1:1.

Velika napaka rezervista Fredericksa
West Ham je bil na trenutke v drugem polčasu nevarnejši nasprotnik, a je Unitedova obramba zdržala vse pritiske. Ko je že kazalo, da se utegneta ekipi raziti z neodločenim izidom, so si rdeči vragi priigrali še drugo enajstmetrovko. Veliko napako je storil rezervist Ryan Fredericks, ki je v igro vstopil le nekaj minut predtem. Podrl je Anthonyja Martiala, imel je srečo, da tekme ni predčasno končal pod prho. Odgovornost je nase prevzel Pogba in z natančnim strelom v desno vratarjevo stran zadel za zmago.

Lucas Moura, veliki junak srečanja v severnem Londonu. Foto: Reuters

Moura uničil Huddersfield
Nogometaši Tottenhama na svojem novem stadionu še ne poznajo poraza. Tokrat so s 4:0 odpravili Huddersfield Town, v dresu katerega je 82 minut odigral Jon Gorenc Stankovič. Za gostitelje je led v 24. minuti prebil Victor Wanyama (1:0), ki je navdušil z individualnim vložkom, nato pa se je začel šov Lucasa Moure. 26-letni Brazilec je najprej v 27. minuti s silovitim diagonalnim strelom z desnico zadel malo mrežico, še dvakrat se je med strelce vpisal v končnici tekme. V 87. minuti si je po podaji Christiana Eriksena spretno ustavil žogo in jo mojstrsko poslal za hrbet vratarja Bena Hamerja, hat-trick je dopolnil v drugi minuti sodnikovega dodatka z novim mojstrskim strelom, tokrat po podaji rezervista Heung-Mina Sona.

Izjemna predstava Brazilca ob odsotnosti poškodovanega prvega zvezdnika ekipe Harryja Kana. Tottenham zdaj čakata dve tekmi z Manchester Cityjem. V sredo obračun v četrtfinalu Lige prvakov, sledi še ligaški obračun čez teden dni.