Pierre-Emerick Aubameyang in Pedri sta zrežirala preobrat v Carigradu. Foto: EPA

Prva tekma prejšnji teden na Camp Nouu se je končala brez zadetkov. Razgreti navijači so napolnili stadion Nef v Carigradu.

Kapetan Marcao je z glavo poskrbel za vodstvo Galatasaraya. Foto: EPA

Ferran Torres hitro popravil napako
Turki so povedli po pol ure igre. Alexandru Cicaldau je podal iz kota, kapetan Marcao pa je z glavo z desetih metrov potisnil žogo v mrežo. Ferran Torres ga je slabo pokril. Osem minut pred odmorom je Torres popravil napako, na levi strani kazenskega prostora je našel Pedrija, 19-letnik je mojstrsko preigral Marcaa in Kutluja, nato pa z desnico poslal žogo v mrežo. Tik pred odmorom je Pierre-Emerick Aubameyang z glavo zadel prečko.

Aubameyang mož odločitve
Odločitev je padla v 50. minuti, strel Pedrija je Inakiju Peni še uspelo odbiti. Frenkie de Jong je žogo znova poslal pred vratarja, kjer jo je Aubameyang iz bližine potisnil v mrežo.

V nedeljo el clasico v Madridu
Barcelona se je pod vodstvom Xavija Hernandeza zelo dvignila v spomladanskem delu. V prvenstvu je že blizu drugega mesta, v nedeljo pa jo čaka el clasico na stadionu Santiago Bernabeu v Madridu.

Jeremie Boga je dosegel edini zadetek na BayAreni. Foto: EPA

Atalanta izločila Leverkusen
Zelo napeto je bilo tudi v Leverkusnu. Atalanta je na prvi tekmi osmine finala premagala Bayer iz Leverkusna s 3:2. Gostitelji so bili tokrat večkrat blizu vodilnega zadetka, a pred vrati niso bili spretni. V sodnikovem dodatku so vse moči usmerili v napad, to pa je kaznoval Jeremie Boga. V 91. minuti je krenil s svoje polovice in v polnem sprintu po levi strani ušel Jonathanu Tahu, nato pa je žogo z levico poslal še mimo vratarja Lukaša Hradeckega v mrežo.

Kent poskrbel za hladno prho v Beogradu
Crvena zvezda je premagala Rangerse z 2:1 na stadionu Rajka Mitića v Beogradu, a to ni bilo dovolj za uvrstitev v četrtfinale. Prvo tekmo so Beograjčani izgubili z 0:3.

Mirko Ivanić je že v 10. minuti s sedmih metrov poslal žogo v mrežo in vlil upanje navijačem rdeče-belih. Napadalec Milan Pavkov je imel sredi prvega polčasa veliko priložnost za 2:0. V 56. minuti je Glen Kamara našel Ryana Kenta, ki je stekel v kazenski prostor, njegov strel je skušal blokirati Aleksandar Dragović, a je preusmeril žogo v lastno mrežo. Ben Nabouhane je z bele točke v 93. minuti zagotovil zmago Crveni zvezdi, ki pa je bila daleč od napredovanja.

Trener David Moyes in Andrej Jarmolenko sta veselila velike zmage. Foto: EPA

Joker Jarmolenko potopil Sevillo v podaljšku
West Ham je na napetem srečanju izločil Sevillo z 2:0 po podaljšku. Angleži so zaostanek s prve tekme proti Sevilli izničili v 39. minuti z golom Tomaša Součka z glavo. V drugem polčasu ni bilo odločitve. Udeleženca četrtfinala je tako odločil gol v 112. minuti, ko je Andrej Jarmolenko iz bližine potisnil žogo v mrežo, potem ko je vratar Bono le odbil strel Pabla Fornalsa. Trener David Moyes je potegnil pravega asa iz rokava, saj je Ukrajinca v igro poslal v 88. minuti.

Martin Hinteregger je v zadnji akciji podaljška poskrbel za veliko evforijo v Frankfurtu. Foto: EPA

Hinteregger v 121. minuti odločil v Frankfurtu
Podaljšek je odločil tudi v Frankfurtu. Eintracht je dobil prvo tekmo proti Betisu v gosteh z 1:0, a je tokrat Borja Iglesias v 90. minuti izničil to prednost. V 109. minuti so imeli Nemci ogromno srečo, saj je Iglesias popolnoma neoviran z glavo stresel prečko. Oba trenerja sta se v mislih že pripravljala na izvajanje enajstmetrovk. V 121. minuti je Filip Kostić izvedel prosti strel z leve strani, v kazenskem prostoru pa je Martin Hinteregger z desnim ramenom preusmeril žogo v mrežo. Vratar Betisa Rui Silva je krenil v prazno. Sodnik Martin Oliver je po posvetovanju z videosodnikom zadetek priznal, takoj zatem pa odpisal konec tekme.

Leipzig, kjer igra Kevin Kampl, se je že prebil v četrtfinale, saj je Evropska nogometna zveza zaradi ruske invazije v Ukrajini izločila moskovski Spartak.