Jasmin Kurtić je priigral Paoku minimalno prednost. Foto: EPA

Katalonci so že izpadli iz Lige prvakov, kraljevega pokala, v prvenstvu pa zaostajajo 15 točk za vodilnim madridskim Realom. Evropska liga tako ostaja zadnja priložnost za lovoriko v letošnji sezoni. Pierre-Emerick Aubameyang in Ousmane Dembele sta začela na klopi. V napadu sta bila Ferran Torres in Memphis Depay.

Frenkie de Jong in soigralci so bili razočarani po koncu tekme na Camp Nouu. Foto: EPA

V prvem polčasu je Depay dvakrat nevarno zapretil, a je se je izkazal vratar Turkov Inaki Pena. Trener Barce Xavi Hernandez je na začetku nadaljevanja v igro poslal Dembeleja, Sergia Busquetsa in Gerarda Piqueja. Po uri igre je vstopil še Aubameyang. Barcelona je pritisnila, Jordi Alba je 63. minuti z volejem malo zgrešil vrata. Frenkie de Jong je v 78. minuti stresel vratnico, vendar je stranski sodnik dvignil zastavico zaradi prepovedanega položaja.

Visok poraz Crvene zvezde v Glasgowu
V Glasgowu so gostitelji povedli po prekršku nad Ryanom Kentom v kazenskem prostoru. Oglasil se je videosodnik in James Tavernier je bil zanesljiv izvajalec z bele točke. Alfredo Morelos je že po četrt ure povišal na 2:0. V 24. minuti so imeli tudi Beograjčani na voljo najstrožjo kazen. Aleksandar Katai je izvedel strel z enjatsih metrov, a je bil Allan McGregor na pravem mestu.

Končni izid je v 51. minuti postavil Leon Balogun z natančnim strelom z glavo po podaji iz kota. Rdeče-bele čaka zares težka naloga na povratni tekmi naslednji četrtek.

Munir El Haddadi je odločil v Sevilli. Foto: EPA

Minimalni zmagi Atalante in Seville
Atalanta je v odsotnosti slovenskega reprezentanta Josipa Iličića premagala Bayer iz Leverkusna s 3:2. Za gostitelje je dva gola dosegel Kolumbijec Luis Muriel, enega Ukrajinec Ruslan Malinovski, za goste pa sta zadela Čilenec Charles Aranguiz in Francoz Moussa Diaby.

Sevilla je premagala West Ham z 1:0. Edini zadetek je dosegel Munir El Haddadi po uri igre.

Kurtić odločil v Solunu
Paok je na prvi tekmi osmine finala Konferenčne lige premagal Gent z 1:0. Mož odločitve v Solunu je bil slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, ki je edini gol na tekmi dosegel v 58. minuti.