Miha Zajc se je veselil znižanja na 2:3. Foto: AP

Francozi so blesteli pred 34.840 gledalci na stadionu Ülker v Carigradu. Amine Gouiri je dosegel dva zadetka, natančen pa je bil tudi Martin Terrier. Enner Valencia je znižal tri minute pred odmorom.

Osem minut pred koncem tekme je Zajc s prostega strela z desno nogo poslal žogo tik ob levi vratnici v mrežo. Končni izid je postavil napadalec Emre Mor v 88. minuti.

To pomeni, da bo zadnji krog odločal o prvem mestu v skupini B. Fenerbahče in Rennes sta zbrala po 11 točk in imata zagotovljen najmanj nastop v dodatnih bojih za osmino finala. V zadnjem krogu bo Fenerbahče gostoval pri kijevskem Dinamu, Rennes pa bo gostil AEK Larnako.

Joey Veerman je načel mrežo topničarjev. Foto: EPA

Prvi poraz Arsenala
V Eindhovnu je PSV z odlično predstavo v drugem polčasu odpravil Arsenal z 2:0. Nizozemci so si s tem zagotovili napredovanje.

Dve minuti pred odmorom je Xavi Simons s slalomom v kazenskem prostoru preigral Kierana Tierneyja in Roba Holdinga, William Saliba pa je bil le opazovalec. Slavje na stadionu Phillips je prekinil videosodnik, ki je opazil, da je bil Anwar Elč Ghazi v prepovedanem položaju in zadetek ni veljal.

V 55. minuti je premoč gostiteljev kronal Joey Veerman z natančnim strelom z 12 metrov. Luuk de Jong je bil podajalec, nato pa je napadalec v 63. minuti postavil končni izid z glavo. Cody Gakpo je z leve strani podal v kazenski prostor, vratar Aaron Ramsdale pa je skušal izbiti žogo z roko, a jo je zgrešil. De Jong je s petih metrov zatresel prazno mrežo.

Tomiju Horvatu gre s Sturmom zelo dobro

Trener vodilne ekipe Premier lige Mikel Arteta je skušal poživiti igro. Vstopili so Bukayo Saka, Gabriel Jesus, Thomay Partey in Ben White, a jim ni uspelo niti znižati. Arsenal je oddal prve točke v skupinskem delu Evropske lige. Prejšnji četrtek je premagal PSV na stadionu Emirates na preloženi tekmi 2. kroga z 1:0, ko je odločil Granit Xhaka.

Roma in Ludogorec se bosta udarila za drugo mesto
V skupini C je Betis slavil na gostovanju pri Ludogorcu z 1:0 in si zagotovil prvo mesto. V bolgarski ekipi, ki jo vodi Ante Šimundža, znova ni bilo Žana Karničnika. Roma in Ludogorec se bosta v zadnjem krogu na rimskem Olimpicu borila za drugo mesto v skupini, ki vodi v dodatne boje za osmino finala tega tekmovanja. Roma je tokrat v Helsinkih zmagala z 2:1.

Cristiano Ronaldo je potrdil zmago rdečih vragov. Foto: EPA

Kiteišvili junak v Gradcu
V skupini F je Sturm iz Gradca, pri katerem je Tomi Horvat igral vso tekmo, premagal Feyenoord z 1:0, Otar Kiteišvili je zmagoviti gol z levo nogo dosegel v 93. minuti. Lazio je bil z 2:1 boljši od Midtjyllanda in prevzel vodstvo v skupini. V zadnjem krogu bodo Avstrijci gostovali na Danskem, Lazio pa na Nizozemskem.

Rdeči vragi brez težav do novih treh točk
V skupini E je Omonia iz Nikozije še vedno brez točk. Proti Real Sociedadu je izgubila z 0:2. Robert Navarro je prispeval gol in podajo. Real Sociedad ima maksimalnih 15 točk in bo v zadnjem krogu gostil drugouvrščeni Manchester United (12 točk), ki je na Old Traffordu s 3:0 odpravil Šerif iz Tiraspola, zadeli so Diogo Dalot, Marcus Rashford in Cristiano Ronaldo.