Scott McTominay je v tretji minuti sodnikovega dodatka odločil na Old Traffordu. Foto: EPA

Rdeči vragi so imeli ogromno premoč. 95 minut so oblegali vrata, ki jih je branil Francis Uzoho. 23-letni Nigerijec se je z odličnimi obrambami predstavil širši nogometni javnosti in ponudb mu v prihodnjih tednih zagotovo ne bo manjkalo.

Gostitelji so imeli kar 78-odstotno posest žoge, razmerje v strelih je bilo 34:2 (12:1 v okvir vrat), izvajali so 13 kotov, Ciprčani pa le enega.

Trener Eric ten Hag, ki je v začetno postavo uvrstil Cristiana Ronalda, je bil že precej obupan v drugem polčasu. Po uri igre sta vstopila Jadon Sancho in Luke Shaw, Christian Eriksen je dobil priložnost deset minut zatem, McTominay pa je v 81. minuti zamenjal Casemira.

Francoski sodnik Jerome Brisard se je odločil, da bo na sporedu še pet minut dodatka. Gostje so bili že popolnoma na koncu z energijo. V 93. minuti je Sancho z leve strani podal v sredino kazenskega prostora, McTominay pa je s sedmih metrov z desno nogo poslal žogo v mrežo. Navijači rdečih vragov so si pošteno oddahnili, saj je razlika v kakovosti med ekipama zares velika in remi bi le še podžgal številne kritike, ekipa pa je daleč od vrha v Premier ligi.

Bukayo Saka (desno) je dosegel edini zadetek na stadionu Aspmyra. Foto: EPA

Arsenal kljub povprečni predstavi znova osvojil tri točke
Nogometaši Arsenala v letošnji sezoni zmagujejo, čeprav vedno ne blestijo. V 4. krogu se je Bodö Glimt zelo dobro upiral vodilni ekipi Premier lige, a na koncu vseeno ostal praznih rok (0:1).

Vzdušje na stadionu Aspmyra je bilo naelektreno že precej pred začetkom srečanja. Ne zgodi se pogosto, da evropski palček gosti vodilno ekipo angleškega prvenstva. Veličasten ognjemet je pričakal ekipi obeh ekip. Bodö Glimt je dobil zadnjih 14 tekem na domači zelenici v evropskih pokalih, tokrat pa bi si po prikazanem zaslužil točko. Nino Žugelj je znova vseh 90 minut sedel na klopi.

V 25. minuti si je Bukayo Saka izmenjal dvojno podajo z Albertom Sambijem Lokongo, nato pa je njegov strel blokiral branilec Marius Höibraaten, žoga pa se je odbila od Sakaja v mrežo. Po uri igre sta vstopila junak nedeljskega derbija proti Liverpoolu Gabriel Martinelli in Granit Xhaka, a igra Arsenala v nadaljevanju ni bila prava.

Amahl Pellegrino in Runar Espejord sta zapravila najlepši priložnosti za izenačenje. Norvežani so bili veliko nevarnejši v drugem polčasu. Trener topničarjev Mikel Arteta je bil nervozen ob stranski črti. Obe ekipi sta sprožili le en strel v okvir vrat.

Danec William Böving je dosegel oba zadetka za Sturm v Rimu. V skupini E bo še zelo napeto, saj imajo vse štiri ekipe po pet točk. Foto: EPA

Horvat podal Bövingu za izenačenje na rimskem Olimpicu
Slovenska reprezentanta Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat sta v skupini F s Sturmom gostovala na rimskem Olimpicu pri Laziu. Gorenc Stanković je igral do 79. minute, Horvat pa je vstopil v 58. minuti in je tudi prispeval podajo za izenačujoči gol, ki ga je v 83. minuti dosegel William Böving z natančnim strelom z levo nogo z roba kazenskega prostora. Rimljani so celoten drugi polčas igrali brez izključenega Manuela Lazzarija, ki je prejel dva rumena kartona.

Šimundža z Ludogorcem v zelo dobrem položaju
V skupini C sta se Betis in Romi razšla z 1:1. Sergio Canales je domače popeljal v vodstvo v prvem polčasu, izenačil pa je Andrea Belotti v 53. minuti. Ludogorec, ki ga vodi Ante Šimundža, je brez Žana Karničnika premagal Helsinke z 2:0. Finci so tik pred koncem tekme na na igrišču ostali le z deseterico po izključitvi Jukke Raitale.

Nova zmaga Fenerbahčeja brez Zajca
Fenerbahče je v skupini B ostal na vrhu lestvice, potem ko je v Larnaki zmagal z 2:1. Mihe Zajca ni bilo v kadru turške ekipe, ki je povedla v 16. minuti z golom Joaa Pedra. Michy Batshuayi je v 80. minuti podvojil prednost Turkov, ki so šest minut pozneje zapravili še enajstmetrovko, neuspešen je bil Enner Valencia. Malce pred tem je domača zasedba na igrišču ostala le z deseterico. Na drugi tekmi skupine je kijevski Dinamo proti Rennesu izgubil z 0:1.

Osmino finala so si že zagotovili Fenerbahče, Rennes, Freiburg in Real Sociedad.