PSG je trejič zapored psotal prvak, a poleti bo ostal brez najboljšega strelca lige Kyliana Mbappeja. Foto: EPA

Za Marseille sta v drugem polčasu po podajah Jonathana Claussa zadela Pierre-Emerick Aubameyang in Michael Murillo. Mohamed Bayo je v 97. minuti postavil končni izid.

PSG je le še potrdil naslov prvaka. Carlos Soler in Kang-in Lee sta zadela v uvodu tekme v Metzu. Kylian Mbappe, ki zapušča Parižane, ni igral, S 27 goli je bil daleč najboljši strelec lige.

Ob Parižanih bosta v Ligi prvakov v prihodnji sezoni igrala še Monaco in Brest. Monaco je s 4:0 odpravil Nantes, Brest pa s 3:0 v gosteh Toulouse.

Lille bo kot četrtouvrščeni igral kvalifikacije za Ligo prvakov, tokrat je proti Nici igral 2:2. Slednjo čaka v prihodnji sezoni igranje v Evropski ligi. Tokrat ji je remi v 93. minuti prinesel Jordan Lotomba.

V Evropski ligi bo igral tudi šestouvrščeni Lyon, ki je z 2:1 premagal Strasbourg. Oba gola za Lyon je prispeval Alexandre Lacazette, zmagovitega z bele točke v 96. minuti.

Lorient je s 5:0 odpravil že prej odpisani Clermont, a kot 17. v ligi z enakim številom točk kot Metz izpadel v drugo ligo. Ahmadou Bamba Dieng je prispeval dva zaderka.