Terem Moffi, ki je vstopil po uri igre, je poskrbel za največje presenečenje v letošnji sezoni v francoskem prvenstvu. Foto: Reuters

Za Parižane je po uvodnem golu Laurenta Abergela za Lorient dvakrat z enajstmetrovke zadel Neymar. Toda Yoane Wissa je v 80. minuti izenačil, v drugi minuti sodnikovega dodatka pa je za zmago in nenadejane tri točke zadel še rezervist Terem Moffi. Lorient se je prebil na 18. mesto lestvice.

Neymar je unovčil obe najstrožji kazni, a je bil po koncu tekme razočaran. Foto: Reuters

PSG je tako s 45 točkami ostal za Lyonom, ki je drugi s 46. Oba kluba je z današnjo zmago preskočil Lille, ki ima na vrhu 48 točk. Varovanci Christopha Galtierja so doma premagali moštvo Dijona z 1:0. Edini zadetek na tekmi je dosegel Yusuf Yazici v 29. minuti.

Tekma na Velodromu preložena zaradi navijaških izgredov
Tekma med Marseillem in Rennesom je bila preložena zaradi izgredov navijačev, ki so želeli vdreti v prostore domačega kluba. Navijači kluba iz Provanse že dalj časa niso zadovoljni z vodstvom kluba.

Moštvo je bilo zaradi vdora na igrišče za trening in številnih požarov prisiljeno prestaviti obračun. Navijači so vdrli na pomožno igrišče, zanetili nekaj požarov in ob tem metali še dimne bombe ter različne vrste pirotehnike.

Policija v Marseillu je v izjavi za javnost zapisala, da je obračunala z okoli 300 navijači Marseilla, 25 pa jih je tudi priprla po prihodu okrepitev.

Villas-Boas prevzel odgovornost
Marseille po nizu treh zaporednih porazov v letošnji sezoni zaseda šesto mesto. V petek je trener Andre Villas-Boas priznal, da bo po vsej verjetnosti po koncu sezone zapustil trenerski stolček. Prevzel je odgovornost za slabe rezultate v zadnjem obdobju.

Navijači že več tednov organizirajo proteste pred domačimi tekmami, izražajo pa predvsem nezadovoljstvo nad vodstvom kluba, ki bi se moralo "pobrati iz kluba, kot bo to storil Villas Boas", je bilo zapisano na enem od transparentov pred stadionom Velodrome.

Razjezil jih je predvsem predsednik Jacques-Henri Eyraud, sicer Parižan, ki je na eni izmed konferenc izjavil, da je v klubu zaposlenih preveč ljudi iz mesta ter simpatizerjev kluba, kar so privrženci francoskega velikana ostro obsodili.