Lyon je neporažen na zadnjih 14 tekmah. Foto: Reuters

17. krog je postregel z zmagami vseh treh ekip in menjavo na vrhu lestvice. Lyon je s 3:0 odpravil Nantes in zaradi boljše razlike v golih s prvega mesta izrinil Lille, ki je s 3:2 zmagal v Montpellieru. PSG je bil na svojem igrišču s 4:0 boljši od Strasbourga in za vodilnim dvojcem zaostaja za točko.

Aktualni prvaki iz francoske prestolnice so dvoboj odigrali brez poškodovanega Neymarja. V prvem polčasu je v 18. minuti zadetek dosegel 18-letni branilec Timothee Pembele, v 80. pa je zmago domačih potrdil Kylian Mbappe. Do konca tekme sta zadela še Idrissa Gueye in Moise Kean.

Polfinalist prejšnje sezone Lige prvakov Lyon nadaljuje sijajno serijo. Dobil je še deveti obračun na zadnjih 11 tekmah, neporažen pa je na zadnjih 14. Vprašanje zmagovalca je v dvoboju z Nantesom, ki ga bo po poročanju francoskih medijev v kratkem prevzel Raymond Domenech, rešil že v prvem polčasu. V četrti minuti je zadel Karl Toko Ekambi, pred polčasom pa sta bila natančna še Tino Kadewere in Lucas Pacqueta.

Montpellier je proti Lillu dvakrat nadomestil zaostanka v golih, v tretje pa ni šlo več. V prvem polčasu je zadel Timothee Weah, v drugem pa v 67. minuti z bele točke Jonathan Ikone in v 87. še Burak Yilmaz. Gol Turka je tudi odločil srečanje. Prvo vodstvo gostov je v 57. minuti izničil Gaetan Laborde, drugo pa v 70. minuti Andy Delort.

Marseille, ki ima dve tekmi manj od tekmecev na vrhu lestvice, je s porazom proti Angersu (1:2) zamudil priložnost za skok na četrto mesto, ki ga po minimalni zmagi proti Metzu (1:0) zaseda Rennes. Z zmagama na zaostalih tekmah bi se Marseille lahko približal Lyonu in Lillu le na dve točki zaostanka.

Francosko prvenstvo se bo nadaljevalo po novem letu.