Na tekmi zadnjega kroga francoskega prvenstva so potrdili, da Kylian Mbappe ostaja član PSG-ja vse do leta 2025. Foto: EPA

Mbappe naj bi imel na mizi dve ponudbi, na koncu pa je izbral PSG-jevo, je poročal britanski BBC. Mama izvrstnega 23-letnega napadalca je ta teden dejala, da med ponujenima pogodbama ni bistvenih razlik. Parižan naj bi bil z novo pogodbo najbolje plačan nogometaš na svetu, ob podpisu pa bo prejel tudi zajeten bonus.

Kylian Mbappe je člansko pot začel pri Monacu, v PSG pa se je preselil pred petimi leti. Klub iz francoske prestolnice je zanj odšel 145 milijonov evrov in še 35 milijonov dodatkov. Foto: EPA

Za nogometašem, ki je pred štirimi leti s Francijo postal svetovni prvak, je zelo dobra sezona. S 25 goli je prvi strelec francoskega prvenstva, na vrhu pa je tudi s 17 podajami. Skupaj je v tej sezoni na 45 tekmah dosegel 36 zadetkov. PSG je zanesljivo osvojil državno prvenstvo, a je razočaral v Ligi prvakov, potem ko ga je v osmini finala izločil prav kraljevi klub.

Medtem naj bi bil PSG pripravljen prodati Neymarja, po navedbah pa naj bi bil menjava zanj Ousmane Dembele, ki se mu izteče pogodba z Barcelono, od koder je pariški klub lani že pripeljal Lionela Messija.

Nogometaši PSG-ja so že pred časom odpirali šampanjec po desetem naslovu francoskega prvaka. V zadnjem krogu domačega prvenstva so zanesljivo premagali Metz (5:0).

Poleg PSG si je nastop v Ligi prvakov v sezoni 2022/23 zagotovil tudi Marseille, ki je v zadnjem krogu visoko premagal Strasbourg s 4:0 in osvojil drugo mesto pred Monacom.