Messi je takole pozdravil gledalce v Parizu. Foto: Reuters

Parižani so pred tekmo predstavili vse nove okrepitve, ki so pred kratkim obljubili zvestobo pariški ekipi ‒ ob Linelu Messiju so to še Sergio Ramos, Gianluigi Donnarumma, Georginio Wijnaldum in Achraf Hakimi.

Pablo Sarabia je z golom ob koncu v kali zatrl misli gostov po delitvi točk. Foto: Reuters

Dvakrat z glavo do znižanja na 3:2
Gostitelji so začeli udarno, saj so prvi polčas dobili kar s 3:0, med strelce so se vpisali Mauro Icardi, Kylian Mbappe in Julian Draxler. A trdoživi dirkači se niso vdali, z glavo sta namreč zadela Kevin Gameiro in Ludovic Ajorque, po dobri uri igre je bilo tako le še 3:2.

Rdeči kartom Djikuju
A sanje po preobratu je prekinil nespameten drugi rumeni karton Alexandra Djikuja, ki je moral v 81. minuti predčasno pod prho. Pet minut pozneje pa je Pablo Sarabia z golom dokončno odločil zmagovalca.

Navijači pozdravili Messija na Parku princev

Visoka zmaga Nice v Lillu
Christophe Galtier, ki je v pretekli sezoni Lille popeljal do četrtega naslova francoskega prvaka, je takoj po zmagoslavju po štirih letih zapustil severno Francijo in se preselil na Azurno obalo. Njegovi novi varovanci iz Nice so Lillu primazali pravo zaušnico in zanesljivo zmagali s 4:0.

Za Nico je prvi gol že v drugi minuti zabil Danec Kasper Dolberg, do konca prve polovice tekme pa sta zadela še Alžirec Hicham Boudaoui in Amine Gouiri.

V drugem polčasu se slika na igrišču ni bistveno spremenila, zadnji žebelj v krsto Lilla, ki je v uvodnem krogu remiziral v Metzu, pa je za poletno Nico zabil Dolberg. Gostujoča zasedba je dosegla še en zadetek prek Gouirija, po posredovanju videosodnika pa je bil razveljavljen.