Hitri Kolo Muani je bil neustavljiv v drugem polčasu. Foto: Reuters

Monaco je imel na popoldanski tekmi več žogo v posesti, v prvem polčasu tudi dosegel zadetek, ki pa po pregledu posnetka ni obveljal zaradi prepovedanega položaja.

PSG je imel torej na večerni tekmi priložnost, da prevzame vodstvo. Nantes na Parku princev ni zmagal vse od leta 1998. V sredo so Parižani izločili Barcelono v osmini finala Lige prvakov in vloga favorita na tej tekmi je bila jasna.

Draxler zadel za vodstvo Parižanov tik pred odmorom
V 42. minuti si Kylian Mbappe želel izmenjati dvojno podajo z Angelom di Mario. Branilec Andrei Girotti je pretregel žogo, ki pa se je odbila naranost do Juliana Draxlerja. Nemec je z levico zatresel mrežo.

Trener Nantesa Antoine Kombouare je bil navdušen nad predstavo svojih varovancev. Foto: Reuters

Muani kaznoval veliko napako Mbappeja
V drugem polčasu so izbranci Mauricia Pochettina vstopili zelo lahkomiselno. Po uri igre je Mbappe podal nazaj proti svojemu kazenskemu prostoru, Kolo Muani je prestregel žogo, preigral Marquinhosa in zabil žogo pod prečko za 1:1. Neverjetna napaka Mbappeja, ki na dveh tekmah proti Barceloni v osmini finala Lige prvakov dosegel kar štiri gole.

Športni direktor PSG-ja Leonardo je bil v drugem polčasu vseskozi na telefonu. Verjetno ni mogel verjeti svojim očem, ko je gledal na zalenico. Serijski francoski prvaki so bili popolnoma raztreseni.

Simon odločil tekmo
V 71. minuti je vratar Nantesa Alban Lafont izbil žogo daleč na polovico PSG-ja. Hitro Muani je ušel branilcu Presnelu Kimpembeju in podal pred vrata, kjer je Moses Simon zatresel mrežo.

Pochettino je v igro poslal Pabla Sarabio in Thila Kehrerja. Nemec je bil katastrofalen, nizal je napačne podaje in PSG do 97. minute ni spravil skupaj niti ene prave akcije. 74-odstotna posest žoge jim ni prav nič pomagala.

Velike tri točke v boju za obstanek
Lafont ni imel veliko dela in po koncu tekme so se igralci Nantesa veselili najbolj nepričakovanih treh točk v sezoni. Prav ta zmaga jim bo morda na koncu zadostovala za obstanek med elito. Na 18. mestu so prehiteli Nimes, Lorient na 17. mestu pa ima tudi le še točko več.