Claude Puel ni postal rešitelj St. Etienna, ki mu prerokujejo izpad iz prve francoske lige. Foto: EPA

Nekdanji trener Monaca, Lyona in Leicestra je letos s klubom dobil le dve od 17 tekem in osvojil 12 točk. Claude Puel je na klop St. Etienna sedel oktobra 2019, na 88 tekmah pa je dosegel le 26 zmag ob 39 porazih.

Zeleni se obenem ubadajo tudi s finančnimi težavami, od aprila pa so 10-kratni prvaki Francije tudi na prodaj. St. Etienne je s tem še vedno francoski rekorder, po enega manj – devet naslovov prvaka – imata Marseille in Paris Saint-Germain. Res pa je ASSE bil nazadnje prvak pred 40 leti – v sezoni 1980/81.

Wijnaldum v 93. minuti preprečil poraz PSG-ja

Strel z glavo Wijnalduma, ki je preprečil poraz Parižanov, katerih trenutna forma ni bleščeča, a še vedno imajo v Ligue 1 kar 11 točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem, ki je zdaj to Rennes. Foto: EPA

PSG, ki sicer prepričljivo vodi v letošnjem prvenstvu, drugič zapored ni zmagal, tokrat je remiziral pri Lensu, ki se mu se je nasmihala prestižna zmaga vse do sodnikovega podaljška. Parižani so kot že nekajkrat v letošnji sezoni boljši končni izid iztržili v sodnikovem dodatku, tokrat v 93. minuti, ko je na 1:1 izenačil Georginio Wijnaldum po podaji Kyliana Mbappeja, oba sta sicer v igro vstopila v 70. minuti. Lens je povedel v 62. minuti, ko je gol dosegel Seko Fofana. Severnjaki zasedajo peto mesto na lestvici.

Rennes z navezo Majer-Terrier na 2. mesto

Z omenjeno petardo se je na drugo mesto zavihtel Rennes. Vnovič je izstopal Hrvat Lovro Majer, ki je pripravil kar tri gole, prav vse tri akcije pa je zaključil Martin Terrier (22., 28., 48.). Za Rennes je zadel še Lesley Ugochukwu (83.), že v 45. minuti pa je žogo v lastno mrežo poslal Yvann Macon.

Domača poraza Marseilla in Nice

Presenečenj v 17. krogu Ligue 1 ni manjkalo. Doslej drugouvrščeni Marseille je namreč na domačem igrišču izgubil, z 2:1 ga je presenetil Brest, ki je slavil že šestič zapored. Olympique je povedel prek Gersona, a v nadaljevanju je sledil preobrat Bretoncev: Romain Faivre je izenačil z bele točke v 53. minuti, zmagoviti gol Bresta pa je v 70. minuti dosegel Franck Honorat.

V nedeljo je sledil še gladek domači poraz do zdaj tretje Nice, ki jo je na Azurni obali s 3:0 nadigral Strasbourg. Goste je v vodstvo popeljal Ludovic Ajorque v 21. minuti, ob domačih jalovih napadih pa je v 82. minuti prednost Strasbourga podvojil Senegalec Habib Diallo, dokončno pa je vse dvome o razpletu dve minuti pozneje razblinil Adrien Thomasson. Monaco, ki ga vodi Hrvat Niko Kovač, je s 4:0 odpravil Metz in je brez poraza že pet krogov.